ENG LIT LAT
LOGIN
Esileht

MMT sobivad seadmed

Trüki

MMT kasutamiseks sobib enamik müüdavatest Androidi seadmetest. Siiski on mõned soovitused, millele võiks tähelepanu pöörata.

Seadmed

Esimeseks soovituseks on valida omale meelepärane nutitelefon või tahvelarvuti, soovitavalt ekraanisuurusega alates 4″.

Milline seade valida?

  • Tahvelarvuti ekraan on suur (7″…10″) ning sellelt on rohkem näha ja mugavam kasutada. Sobib hästi, kui rakenduses kasutatakse tootepilte. Samas oma suuruse tõttu võib ta müügiesindajale olla ebamugav helistamiseks, ribakoodide lugemiseks või kui vaja käsi muudeks toimiguteks (kauba paigutamiseks). Tavaliselt kasutatakse tahvelarvutile lisaks ka telefoni kõnede tegemiseks. 
  • Kuni 5,5″ ekraaniga nutitelefonide puhul eraldi telefoni helistamiseks vaja ei ole. Samas on ekraan piisavalt suur, et vajalikud toimingud edukalt tehtud saaks. 
  • Tuleb arvestada, et seadmega tehakse tööd igapäevaselt, mistõttu soovitame eelistada võimalikult hea ekraani resolutsiooni ja pildi kvaliteediga seadmeid.
 
Telema MMT jaoks ainukeseks kindlalt nõutavaks on
  • Android operatsiooni süsteem
  • Mobiilse andmeside olemasolu (GSM, 2G, 3G, ja/või 4G)

Muud soovitused
Kui müüdavate kaupade arv on väga suur (üle 10 000 toote või hinnakirja rea), siis soovitame kasutada kallimaid seadmeid. Sellise andmehulga puhul jääb enamikel nutitelefonidel andmete töötlmisel mälust ja võimsusest puudu. Sobivateks seadmetest on nt Samsung S4 ja HTC One või uuemad ja võimsamad seadmed.

Mobiilne internetipakett

Mobiilsidepaketina soovitame kasutada mis tahes andmemahupiiranguta paketti.
Telema MMT enda andmeside maht on väga väike ja jääb tavakasutuses mõnekümne MB kanti, seega ei pea andmesidepaketi kiirus suur olema. Samas tuleks arvestada müügiesindajate muude tegevuste ja vajadustega interneti tarbimisel, nt emailide lugemine jmt.