ENG LIT LAT
LOGIN
Esileht

Uudised

Trüki

24. jaanuar 2007
Telema vahendas 2006. aastal 1,7 miljonit elektroonilist äridokumenti
Eesti suurim elektrooniliste dokumentide vahendaja Telema AS edastas 2006. aastal ligi 1,7 miljonit elektroonilist äridokumenti. See on 30% rohkem kui 2005. aastal. Neis dokumentides oli kokku üle 37 miljoni rea

Telema e-süsteemi läbinud elektrooniliste äridokumentide alusel tarnitud kaupade rahaline väärtus kasvas aastaga 35%, ulatudes 18 miljardi kroonini.

2006. aastal lisandusid e-dokumentide kasutajate hulka näiteks Schenker, K-Arvutisalong, Rakvere Piim, Viru Õlu, Nõo Lihatööstus, Suva ja paljud teised ettevõtted.

Telema e-teenused võimaldavad kasutajatel edastada ja saada elektrooniliselt arveid, saatelehti, pakkumisi, tellimusi, aruandeid ja teisi äridokumente. Telema süsteemiga on liitunud üle 400 Eesti kaubandusettevõtte ning tootja, suuremad kliendid saadavad dokumente rohkem kui 500 sihtkohta.

2007. aasta algusest tegutseb Telema aktiivselt ka Läti ja Leedu turgudel, kus ettevõtte eesmärgiks on saavutada 2008. aastal jaekaubanduskettide ja tarnijate vahelises äridokumentide elektroonilises liikluses vähemalt 50-protsendiline turuosa.

Telema tegevdirektori Maiko Kalveti sõnul on ettevõtetevahelise elektroonilise dokumendiliikluse jätkuv kiire kasv üha kallinevat inimtöö hinda arvestades ainuvõimalik. „Ettevõtted on valmis panustama oma infosüsteemidesse et üha rohkem suhelda oma klientide ja partneritega elektroonilisel teel ning Telema vahendusel on see palju lihtsam ja kiirem,” lisas Kalvet.

Käesolevaks aastaks prognoosib Telema elektroonilise dokumendivahetuse jätkuvat kiiret, vähemalt kahekordset kasvu.

Telema AS loodi 2000. aastal, mil alustati erinevate majandustarkvarade vahelise elektrooniliste dokumentide (arved, saatelehed, pakkumised, aruanded) vahendusteenusega. 2001. aastal lisandus Telema MMT (mobiilsed müügimehed), mille eest võideti Aasta Logistikateo auhind. 2002. aastal tuldi välja praeguseni väga populaarse teenusega Telema VMI (tarnija juhitav kaubavaru). 2004. aastal hakati koostöös Hansapangaga pakkuma e-faktooringu teenust.

Telema strateegilisteks partneriteks on Oracle, Microlink ning Hansa Liising. Eestis on Telemal kümme töötajat.

Maiko Kalvet
Telema AS