ENG LIT LAT
LOGIN
Esileht

Telema uudised

Trüki

Eesti jaekauplused EDIfitseeruvad

2016. aasta teises pooles on Telema EDI võrgustikuga liitunud mitmed iseseisvad jaekauplused Eesti maapiirkondades. Väiksemate regioonikeskuste toidu- ja esmatarbekauplused, nagu ALAVERE POOD OÜ, KASEPERE OÜ ja AITÄH! OÜ vahetavad kõik e-dokumente juba mitmekümne tarnijaga. EDI-ühendust viimistleb veel Tapal paiknev ehituskaupade pood STELLANA OÜ.

Mitmed nendest väikekauplustest on varem vahetanud tarnijatega EDI dokumente veebi kaudu, kuid otsustasid nüüd majandustarkvaraga liidestuse kasuks. Integreeritud EDI-ühendus vabastab topeltandmesisestusest, sest tellimusi saab saata ja arveid vastu võtta otse majandustarkvaras. Väiksemates poodides ei ole tavaliselt palju personali ja töötunnid kipuvad pikaks venima. Efektiivsemad protsessid vähendavad ületunde ja teevad töötajad õnnelikumaks.

Väiksemate, tõmbekeskustest kaugemalt paiknevate poodide EDIfitseerumine on teretulnud uudis ka tarnijatele. Mida tihedam on EDI võrgustik, seda tõhusamalt saab töötada kogu tarneahel. E-dokumentide kasutamine vähendab kulusid ja parandab kaupade saadavust riiulitel.

Tagasi sisukorda


Lemora ja Čia Market kaasavad Leedu tarnijaid EDI võrgustikku

Leedu ehituskaupade ketil Lemora on kaheksa kauplust, jaeketi kogu käive ületas 2015. aastal 50 miljonit eurot. 2016. aasta esimeses pooles algatatud üleminek e-andmevahetusele on täies hoos. EDI liidestuse valmisele aitas kaasa jaemüügitarkvara pakkuja Strongpoint. Nüüd keskendub Lemora hankijate kaasamisele. Esimesed liitunud tarnijad, Krimelte ja Tegra State, on rahul uue efektiivsema töökorraldusega. 2016. aasta lõpu seisuga toimib e-andmevahetus 6 tarnijaga, 2017. aasta esimeses pooles on kavas liita veel 45 suuremat hankijat.

Čia Market, pea 160 kauplusega Leedu toidu- ja esmatarbekaupade jaemüüja, on veel üks näide aktiivsest EDI propageerijast. 2016. aasta esimese pooles teavitas Čia Market oma hankijaid üleminekust elektroonsele dokumendivahetusele k.a. detsembris. Esmalt liidetakse võrgustikku suurema dokumendimahuga partnerid. 2017. aasta lõpuks plaanib Čia Market EDI dokumendivahetust enamiku tarnijatega.

Tagasi sisukorda


Soovitusindeks NPS - hea arendusideede allikas

“3 aasta kogemuse väitel võin öelda, et dokumendiliiklus on toiminud perfektselt. Uued lahendused on tehtud kaalutletult ja põhjalikult testitud. Kiirelt arenev ettevõte, mille taga on äärmiselt kihvt ja tore meeskond.”

Leelo Laiverik, majandustarkvara peakasutaja

Telema iga-aastane kliendirahulolu uuring (NPS) näitas tänavu novembris kõigi aegade parimat tulemust: soovitusindeks oli 60. Rahuloluskaalal 0-10 saime keskmiseks tulemuseks 8,66.

Kaks kolmandikku 989-st vastanust andsid Telemale kõrgeimad võimalikud hinded 9 ja 10. Suur osa klientidest avaldas oma kommentaarides, et Telema teenus on professionaalne, kiire ja mugav.

Nagu alati, sai Telema ka sel aastal küsitlusest väärtuslikku tagasisidet Telema toodetele. Kasutajate kommentaaridele tuginedes parandati Telema MMT tootekaardi kujundust. Mitmeid uuendusi on tehtud ka Telema eFlow rakendusse: kasutajate tegevuste logi on nüüd oluliselt detailsem ja veebirakenduse välimus on “saledam”, et mahtuda ka väiksematele ekraanidele.


Tagasi sisukorda


Mis on EDI? - Telema kõigi aegade esimene animatsioon

2016. aasta oktoobris sai Telema koostöös Animaagiga valmis oma esimese animafilmi. Klipp seletab vaatajale vähem kui 2 minutiga, mis on EDI, miks teda vaja on ning kuidas valida endale EDI-teenuse pakkujat.

Vaatajate rohke positiivse tagasiside tõttu plaanime 2017. aastal luua teistelegi Telema toodetele animatsioone.
Püsige kuuldel!