ENG LIT LAT
LOGIN
Esileht

Partnerlus

Trüki

Juhtivad majandustarkvarad arendavad oma e-arve võimekust

Kogu 2016. aasta vältel on Telema Sertifitseeritud Partnerid jõudsalt uuendanud Telema EDI Moodulit oma tarkvaras. Lisaks EDI-arvetele (lattu jõudva kauba arved) võimaldavad tarkvarad nüüd saata ja vastu võtta Eesti e-arve standardile vastavaid e-arveid (peamiselt kuluarved teenuste eest).

Uuendatud tarkvaramoodul ühildub ostuarvete mugavaks kinnitamiseks ja kulude jaotamiseks mõeldud rakendusega Telema eFlow. Hetkel saab Telema eFlowd kõige hõlpsamini juurutada järgmiste tarkvarade ja tugiettevõtete kaudu:
  • MS Dynamics NAV - toetavad BCS Itera, HÄT Systems, Columbus Eesti, Fujitsu ja Aptus Group
  • Directo - toetab Directo
  • SAF - toetab Sysdec
  • PMEN - toetab San Revilo 
  • VERP - toetab Gaiasoft
  • Tresoor - toetab Tresoor Tarkvara

Huvi erinevate e-arvelduse lahenduste vastu kasvab plahvatuslikult. Ka teised Telema Sertifitseeritud Partnerid tegelevad oma Telema EDI Mooduli uuendamisega, peagi on Telema eFlow ja eInvoicingu võimekusega tarkvara nimekiri oluliselt pikem.


Tagasi sisukorda


Aktiivne koostöö 31 Telema Sertifitseeritud Partneriga

Novembris sai Telema Sertifitseeritud Partneri tiitli Läti IT-ettevõte RGP SIA. RGP toetab Lätis populaarset majandustarkvara Horizon, milles on nüüd ka Telema EDI Moodul. Tarkvaramoodul võimaldab hõlpsat ligipääsu Telema EDI teenustele kõigile Horizoni kasutajatele, olenemata isegi tugiettevõttest.

23. novembril korraldas Telema juba viienda tarkvarapartneritele suunatud seminari Tallinnas. Rohke osavõtuga uritusel jagati värsket teavet EDI turul toimuvast ja e-arvelduse uudiseid. Tutvuge seminari esitlustega ja vaadake ka meeleolukaid fotosid.

Aasta lõpuks on Telemal Balti riikides kokku 31 Sertifitseeritud Partnerit, kes toetavad enamlevinud majandustarkvarasid. Koostöö tarkvaratoe ettevõtetega põhineb vastastikusel huvil koolitada kasutajaid ja arendada veel paremaid IT-teenuseid.


Tagasi sisukorda


Enfo on Telema 15. EDI rändluspartner

Alates oktoobrist 2016 on Telemal e-andmevahetuse rändluslepe Soome EDI-operaatori Enfoga. See tähendab, et Telema kliendid saavad EDI-dokumente vahetada sadade Enfo EDI võrgustikus olevate Soome ja Rootsi ettevõtetega.

Telema 15 EDI ja e-arvelduse partneri kaudu toimib e-dokumentide rändlus maailma paljude riikidega. EDI-rändlus võimaldab ühe operaatori klientidel edastada e-dokumente teise operaatori võrgus olevatele partneritele (vaata joonist).Telema praktika näitab, et EDI rändlust kasutatakse näiteks alljärgnevates olukordades:
  • Rahvusvaheliste kontsernide (kel EDI operaator Euroopas olemas) Balti riikides asuvad tütarettevõtted vahetavad e-dokumente kohalike jaemüüjatega;
  • Baltikumi jaemüüjad suhtlevad EDI kanalite kaudu oma välismaiste tarnijatega (kel EDI operaator koduriigis olemas);
  • Kohalikud tootjad/tarnijad kasutavad EDI-dokumente ekspordis välisriikide klientidele (jällegi, kel EDI operaator koduriigis olemas).

Tagasi sisukorda


E-arvete ja tarneahela efektiivsuse evangelistid


E-arved ja e-arveldamine kütab Eestis kirgi. Koostöös mitmete partnerite ja kõrgkoolidega jagab Telema jätkuvalt oma teadmisi antud teemal, et turg oleks põhjalikult informeeritud.

20. oktoobril kutsus Fujitsu Eesti Telema esinema oma kliendiseminarile. Tootejuht Ayrton Grossmann ja partnersuhete juht Vivian Maripuu tutvustasid MS Dynamics NAV-i tarkvara kasutajatele Telema eFlow rakenduse võimalusi. Vaadake videosalvestist nende esitlusest.

Telema juht Hele Hammer on end juba aastaid tutvustanud e-arvete evangelistina. Viimati rääkis ta e-arvetest 15. novembril BCS Itera konverentsil “Äri ja IT”. Ligi 250 Eesti ettevõtete juhti ja omanikku said kuulda, et e-arved aitavad hoida kokku 1-2% firma aastakäibest ning et e-arvelduse projekti keskmine tasuvusaeg on kõigest 0,5-1,5 aastat.

Alates septembrist 2016 juhatab Hele Hammer juba üheksandat lendu alustanud finantsjuhtide arenguprogrammi Estonian Business Schoolis.  10. novembril, rahvusvahelisel raamatupidajate päeval, selgitas Telema müügidirektor Mati Maasik e-arvelduse põhimõtteid Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolis.

Telema inimesed on tihedalt seotud ka Tallinna Tehnikaülikooliga. Mitmed on külalislektoritena üles astunud varude juhtimise ja tarneahela koostöö magistrikursusel. Novembris viis Telema meeskond tarneahela magistrandidele läbi traditsioonilise MIT Õllemängu. Detsembris tutvustas Mati Maasik e-andmevahetuse põhimõtteid ning jagas kogemusi koostööst tarneahelas. Hele Hammer juhatab tarneahela magistrandide finantskursust 2017. aasta kevadel.


Tagasi sisukorda