ENG LIT LAT
LOGIN
Esileht

Partnerlus

Trüki

Seminarid koostöös Directo, ECR-i, Eesti Kaupmeeste Liidu ja BCS Iteraga

2015. aasta teises pooles korraldas Telema koos partneritega mitmeid EDI ja e-arveldust edendavaid üritusi. Enam kui 1000 Baltikumi ettevõtete juhti ja spetsialisti, kes erinevatel seminaridel või konverentsidel osalesid, tunnevad nüüd hoopis paremini nende äri edendavaid IT lahendusi.

Augustis kutsus Telema koos sertifitseeritud partneri Directoga Leedu väikeseid ja keskmise suurusega ettevõtteid seminarile. Vilniuses toimunud üritus tutvustas lähemalt elektroonset andmevahetust ja tarkvara liidestusvõimalusi. 30 osalejat said kasulikku teavet, mille baasilt muuta oma ettevõtte protsesse oluliselt efektiivsemaks.

Neli üritust oli seotud organisatsiooniga ECR Baltic. 3. septembril esitlesid Telema esindajad Riia Toidumessi raames toimunud tarneahela koostööseminaril ECR VMI (Vendor Managed Inventory) Käsiraamatut. Käsiraamatu koostamisele andis suure panuse Telema juhataja Hele Hammer, esindades Tallinna Tehnikaülikooli, ning raamat valmis koostöös Euroopa ECR-i 15 liikmesmaa organisatsioonidega. Samal teemal viidi esitlus läbi ka ECR Venemaa organisatsiooni liikmetele 13. oktoobril. Tallinna Toidumessi Koostöökonverentsil 31. oktoobril arutleti tarneahela läbipaistvuse teemadel. ECR Baltic Forumil, mis toimus 12. novembril Riias, tutvustas Hele Hammer osalejatele VMI olukorda Baltikumis (esitlus inglise keeles: Status of VMI in the Baltics.)

Koostöö tarneahelas oli Telema esitluse peamiseks sõnumiks ka Tallinna Ettevõtluspäeval 6. oktoobril ning ärijuhtidele suunatud BCS Itera inspiratsioonikonverentsil 11. novembril (vt esitlust siit). Kuu lõpp viis Telema õpetama õpetajaid - 26. novembril toimus Sagadis Majandusarvestuse Õppejõudude Koja Aastakonverents.


Tagasi sisukorda

Poole aastaga 8 uut Sertifitseeritud Partnerit

2015. aasta teine pool tõi Telemale kaheksa uut Sertifitseeritud Partnerit. Nende partnerite poolt pakutavas majandustarkvaras on nüüd Telema EDI Moodul ja leping sätestab klientidele soodsad aktiveerimistingimused.

Neli uut partnerit – Fast Soft SIA, Avantime SIA, Onetec SIA ja Smart Business Solutions SIA - toetavad Telema Läti klientide seas üht populaarseimat tarkvara 1C. Latinsoft SIA, veel üks uus partner Lätis, arendas Telema EDI võimekuse välja tarkvaras GrinS 5.

Eestis on uusimad partnerid Astro Baltics OÜ (majandustarkvara Noom) ja Columbus Eesti AS. Viimane neist sai partneri sertifikaadi Telema EDI Mooduli eest majandustarkvaras MS Dynamics NAV 2015, mis on litsentseeritud ja saadaval Microsofti standardmoodulina.

Septembris 2015 sai Telema Sertifitseeritud Partneri staatus Leedu üks suurimaid majandustarkvara tootjaid Proringas UAB. Kõik Leedu ettevõtted, kes kasutavad tarkvara Pragma, saavad nüüd alustada e-arvete ja teiste e-dokumentide saatmisega kiiremini ja soodsamatel tingimustel.

Baltikumis on praegu kokku 27 Telema Sertifitseeritud Partnerit, 13 Eestis, 10 Lätis ja 4 Leedus. Vaata lähemalt partnerite programmi ja liitumistingimusi.Tagasi sisukorda

E-arve toob muudatusi Telema EDI Moodulisse

Hoogustunud (ja riigi poolt innustatud) e-arvete juurutamine Eestis sunnib IT-firmasid hindama pakutava majandustarkvara võimekust ja vajalikke muudatusi. 4. novembril 2015 kutsus Telema oma IT-partnerid vestlusringi ja tutvustas uusi tehnilisi nõudmisi.

E-arvete sujuvaks rändluseks peavad IT-firmad kohandama müügiarve ekspordifailis:

  • arve päisesse tuleb lisada vastuvõtja registri- ja riigikood;
  • makseinfo tuleb koondada eraldiseisvasse plokki;
  • arve XML-formaadile tuleb lisada ka pdf-kuva. 

Veel üks muudatus Telema EDI Moodulis on seotud uue populaarse tootega Telema eFlow. Toote mugavaks juurutamiseks tuleb Sertifitseeritud Partneritel Telema EDI Moodulisse lisada kaks uut dokumenditüüpi: ENTREC (ostuarve koos kulujaotuse andmetega) ja APERAK (kinnitusmärge majandustarkvarast). Kõik vajalikud muudatused ja kohandused kajastuvad Telema eDoci uues versioonis 3.0.0. Täpsema info leiate Telema eDoc 3.0.0 kavandist.


Tagasi sisukorda