ENG EST LAT
LOGIN
Pagrindinis

TELEMA PRODUKTŲ NAUJIENOS

Print

Telema Portalo naujienos 2014 m.

Telema Portalas yra interneto portalas, kuriame daugelis mūsų klientų dirba kasdien – kurdami ir siųsdami (ar priimdami) EDI sąskaitas faktūras ir užsakymus. „Telema Portal“ taip pat palaiko pažangesnes 4DOC sistemos funkcijas . Besinaudojantys EDI sistemos užtikrinamu visiškai automatizuotu užsakymų teikimo procesu klientai „Telema Portale“ gali rasti daugybę naujų galimybių.

Per 2014 m. buvo sukurta ar atnaujinta daug naujų funkcijų. Svarbiausios jų būtų šios: 1) dokumentų srauto ataskaita ir 2) vartotojo valdymo funkcija savitarnos zonoje.

  • Nuo 2014 m. spalio naudotojai gali įsikelti savo dokumentų srauto ataskaitas iš „Telema“ portalo. Tai Excel formato rinkmena, kurioje rodoma išsami visų per „Telema“ persiųstų dokumentų informacija – data, laikas, partneris, suma ir t. t. Ataskaitoje registruoti praėjusių trijų mėnesių laikotarpio duomenys. Tokia ataskaita yra naudinga tikrinant į įprastą archyvavimo laikotarpį nepatenkančių dokumentų judėjimą. Šia funkcija gali naudotis visi naudotojai, išskyrus naudojančius „WebSupplier LITE“. Norėdami įsikelti dokumentų ataskaitą iš „Telema“ portalo (nuoroda), spustelėkite „Ažvalga“, tada „Dokumentų srautas‏“.

  • Nuo 2014 m. gruodžio visi bendrovės pagrindiniai naudotojai gali patys valdyti „Telema“ portale esančias jų bendrovių paskyras: pridėti, redaguoti, laikinai sustabdyti prieigos prie jos teises, arba ištrinti vartotojo paskyrą. „Telema“ portale vartotojams gali būti suteiktos skirtingos teisės. Tik peržiūros teisę turintys naudotojai gali tik peržiūrėti išsiųstus ar gautus dokumentus. Jie neturi teisės sukurti ar siųsti naujų dokumentų. Redaktoriaus teises turintys vartotojai gali peržiūrėti išsiųstus ir gautus dokumentus, taip pat kurti ir siųsti naujus dokumentus. Pagrindiniai vartotojai turi administratoriaus teises; jie gali pakeisti bendrovės duomenis ir valdyti kitus vartotojus.

Grįžti į turinį

Ar EDI operatoriai sukuria kokią nors vertę?

Ar EDI operatorius tik perduoda EDI dokumentus iš siuntėjo gavėjui? Dauguma mūsų klientų žino, kad beveik visais atvejais būtina konvertuoti dokumento formatą. EDI operatorius autorizuoja vartotojus, užtikrina saugius ir patikimus dokumentų perdavimo kanalus, tvarko dokumentus, vykdo srautų stebėseną ir tvarko dokumentų žurnalus. Be to, teikiamos kelios pridėdinės vertės paslaugos, kompensuojant įmonių funkcinius programinės įrangos apribojimus.

Trūkstamų duomenų įrašymas
Kartais įmonės programinė įranga negali sukurti dokumento su visais privalomais duomenimis. Pavyzdžiui, partnerio įmonės kodas dokumente nurodytas, tačiau jo pavadinimas ar adresas nenurodyti. Kartais prie 12 skaitmenų produkto kodo pridedamas papildomas nulis, nes įmonės sistema naudoja tik 13 skaitmenų kodus. Taisyti tokias klaidas rankiniu būdu prireiktų daugybės laiko ir pastangų. „Telema“ gali prieš išsiunčiant pranešimą, automatiškai įrašyti ar pakeisti duomenis pagal iš anksto nustatytas taisykles. Todėl gavėjas gauna aukštos kokybės dokumentus, kurie gali būti iš karto apdorojami, be jokio papildomo administracinio darbo.

Validavimas
Šalia įstatymais nustatytų bendrovės gali turėti ir savo specifinių reikalavimų sąskaitoms faktūroms. Pavyzdžiui, „Selver“ reikalauja, kad kiekvienoje sąskaitoje faktūroje būtų nuoroda į atitinkamą užsakymą, „Rimi“ negali importuoti sąskaitų faktūrų su ilgesniais nei 35 skaitmenų numeriais. „Telema“ gali įdiegti tokias patikros funkcijas, kurios tikrina kiekvieną dokumentą pagal specifinius reikalavimus. Jeigu dokumente yra klaida, jis nebus toliau siunčiamas gavėjui, o siuntėjas bus informuojamas apie problemą. Šiuo metu „Telema“ patikros priemonės tikrina dokumentų atitiktį pagal 160 skirtingų taisyklių.

Atitikties nustatymas („matching“)
Atitikties nustatymas – tai funkcija, kuria du dokumentai lyginami pagal nustatytus kriterijus. Pavyzdžiui, „Bauhof“ pageidauja, kad visos pirkimo sąskaitos faktūros tiksliai atitiktų susijusį patvirtinimo apie prekių gavimą dokumentą. Jeigu šie dokumentai nesutampa, sąskaita faktūra neimportuojama į „Telema“ sistemą, o siuntėjas informuojamas apie būtinybę atsiųsti ištaisytą dokumentą. Taip užtikrinama, kad sąskaita faktūra būtų išrašoma tiksliai tokiam kiekiui, koks buvo gautas, ir galėtų būti automatiškai tvirtinama apmokėti.

Pirmiau aprašytosios trijų rūšių pridėtinės vertės paslaugos yra dažniausiai naudojamos. Iš viso siūloma apie 50 papildomų įvairiausių konfigūracijų paslaugų. Norėdami aptarti, kokios pridėtinės vertės paslaugos geriausiai atitinka jūsų įmonės poreikius, susisiekite su mumis el. paštu telema@telema.com.

Grįžti į turinį

Paslaugos prieinamumas 99,9 % – tik svajonė?

Pasirinkdamos EDI paslaugų tiekėją, įmonės didelį dėmesį skiria paslaugų  kainai. Nors EDI operatoriams mokama kaina yra viena iš akivaizdžių bendros paslaugos kainos sudedamųjų dalių, yra tam tikros paslėptos sąnaudos, kurios gali turėti net didesnės įtakos bendrai kainai. Prastos kokybės EDI paslaugų pasekmės dažnai pamirštamos.

Pagalvokime, kuo rizikuojama, jeigu EDI dokumentas, pavyzdžiui, užsakymas, nepristatomas laiku arba iš viso nepristatomas? Tiek mažmenininkui, tiek tiekėjui tai reiškia galimus pardavimo nuostolius, kartais – ilgalaikius (kai prarandamas lojalus galutinis pirkėjas). Tiekėjui tai dažnai reiškia baudas už šalių sutartų taisyklių nesilaikymą. Galiausiai, sutrikdoma abiejų įprasta veikla, būtini koreguojantys veiksmai. Šioms problemoms išsiaiškinti ir išspręsti reikia laiko. Taip pat nederėtų pamiršti, kad tokios operacijos yra brangios.

„Telema“ įdėjo nemažai pastangų ir daug investavo, didindama savo EDI paslaugų ir sistemų patikimumą. Galime didžiuodamiesi pranešti, kad 2014 m. „Telema“ paslaugų prieinamumas buvo 99,94 %. Mūsų tikslas – užtikrinti, kad vykdytume savo pažadus: tinkamas e. dokumentas tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje. Taigi, turint tinkamą EDI partnerį, didžiąją, jūsų manymu, EDI paslaugos kainos dalį faktiškai sudaro galimybė išvengti dar didesnių sąnaudų.

Grįžti į turinį