ENG EST LAT
LOGIN
Pagrindinis

NL 12-2011

Print

2011.12.31

NAUJIENLAIŠKIO TURINYS


Klientų naujienos:

  * Vienas iš stambiausių prekybos tinklų pasirenka Telema įmonę EDI pilotinio projekto partnere 

  * Ehituse ABC, Bauhof ir kiti statybos, remonto  ir buities prekių centrai diegiasi EDI sąskaitas-faktūras

  * 2011 nauji klientai


Produktų naujienos:

   * Naujasis Telema MMT Android produktas supaprastina pardavimų agentų darbą 

   * Naujasis Telema Webshop (elektroninė parduotuvė) produktas jungia 550 užsakovų su 50 tiekėjų

   * Atnaujinta Telema internetinė paslauga

<

Partnerystė:

   * Bendradarbiavimas su apskaitos programų pardavėjais: Telema Modulis

   * Telema įstojo į Informacinių Technologijų ir Telekomunikacijų asociaciją (ITT)

   * Telema organizuoja paskaitas ir siūlo atlikti praktiką studentams 

   * Magistro studijos tiekimo grandinės vadovams


E-sąskaitos-faktūros ir EDI dokumentų rinkos naujienos:

   * 4 dokumentų naudojimas pirkimų procesuose įgauna populiarumą Baltijos šalių mažmeninėje prekyboje 

   * E-sąskaitos-faktūros Europoje


Telema technologinės naujienos:

  * Telema eDoc nauja versija, Pagrindinių duomenų (Masterdata) teisingumo patvirtinimas, Nauja sąsaja su Telema EDI sistema – nauja Telema Prieiga, Nauja Telema EDI sistemos šerdis –sėkminga “migracijos” projekto pabaiga


Telema nauji komandos nariai


Prisijunkite prie mūsų komandos!


Telema skaičiais

 VIENAS IŠ STAMBIAUSIŲ PREKYBOS TINKLŲ PASIRENKA TELEMA ĮMONĘ EDI PILOTINIO PROJEKTO PARTNERE

Praeitų metų pabaigoje vienas stambiausių prekybos tinklų, kuri turi 420 parduotuvių Baltijos šalyse, pradėjo seniai lauktą EDI projektą. Telema įmonė buvo pasirinkta EDI pilotinio projekto partnere su savo klientu Vasaan grupe, kuriai priklauso įmonės Leibur, Hanzas Maiznīcas ir Vilniaus Duona atitinkamai Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje, jos bus pirmieji dokumentų apsikeitimo partneriai.

 

Keletą metų vienas iš stambiausių prekybos tinklų siuntė užsakymus savo tiekėjams el.paštu: Estijoje ir Latvijoje naudojant .txt formatą, Lietuvoje .xls formatą. Yra keletas problemų susijusių su verslo dokumentų siuntimu el.paštu- el.laiškai gali vėluoti ar pasimesti. Taip pat kyla problemos dėl duomenų apsaugos ir konfidencialumo. Naudoti EDI kanalus yra saugu, "šlamšto"(spam) problemos eliminuojamos ir dingsta virusų pavojus. EDI operatorius užtikrina, kad dokumentų siuntėjas yra įgaliotas juos siųsti ir dokumentas pasieks teisingą adresatą.   

 

Vienas iš stambiausių prekybos tinklų pradeda nuo EDI užsakymų, toliau seks EDI sąskaitų-faktūrų pristatymas. Pagal planą, pirmieji bandomieji užsakymai iš šio prekybos tinklo įmonėms bus pristatyti 2012 metų sausio mėn.. Sėkmingai pasibaigus pilotiniam projektui, šis tinklas pradės jungti kitus tiekėjus. Telema klientams tai reiškia, kad tereikia mus informuoti apie pageidavimą būti sujungtiems su šiuo prekybos tinklu, atsiųsti vidinius parduotuvių kodus ir EDI dokumentų apsikeitimas su didžiausiu Baltijos šalių prekybos tinklu prasidės.  


Sugrįžti į turinįEHITUSE ABC, BAUHOF IR KITI STATYBOS, REMONTO IR BUITIES PREKIŲ CENTRAI DIEGIASI EDI SĄSKAITAS-FAKTŪRAS

2011 metai buvo proveržio metai statybos, remonto ir buities prekių mažmenininkams. Du Estijos mažmeninės prekybos lyderiai Bauhof ir Ehituse ABC galutinai apsisprendė persijungti į EDI sistemą per 2012 metus.  To pasekoje, Telema tikisi spartaus EDI naudojimo augimo šiame sektoriuje. Šiandien, lyginant su maisto ir greito naudojimo prekių sektoriais, tai yra labai mažas EDI naudojimo procentas, tik apie 7%, bet 2012 metais augimas planuojamas daugiau nei iki 50%. Tai bus didelis iššūkis Telema įmonei, nes 400 statybos, remonto ir buities prekių tiekėjų turi būti prijungti  prie Telema tinklo!


Didžiuojamės, kad mumis pasitiki statybos, remonto ir buities prekių lyderiai ir pasirinko mus EDI partneriais tokios įmonės kaip Bauhof Group, Decora, Optimera Estonia, Rautakesko ir kiti.


Sugrįžti į turinį2011 NAUJI KLIENTAI


2011 metų pabaigoje Telema turi klientų daugiau nei iš 14 šalių. Visgi, didžioji dauguma klientų yra iš Baltijos šalių. Daugiau nei 150 naujų klientų prisijungė prie Telema tinklo 2011 metais, dauguma jų iš Latvijos ir Lietuvos. Tarp naujų tiekėjų yra Impress Teva UAB ir Gudobelė UAB Lietuvoje, Hanzas Maiznīcas SIA Latvijoje, tarp pirkėjų Optimera (Ehituse ABC) Estijoje ir TOP! prekybos tinklas Latvijoje. Taip pat sveikiname prisijungusius į mūsų tinklą Amserv Group ir Veho Estija, kurie paskatins atsarginių dalių mažmenininkus plačiau naudoti EDI sistemą jau netolimoje ateityje.

 

2011 metais, netoli 3000 parduotuvių ir 1000 tiekėjų pasikeitė elektroniniais dokumentais per Telema tinklą. Bendras dokumentų skaičius buvo daugiau nei 6.5 milijono, 1 milijonu dokumentų daugiau lyginant su praėjusiais metais. 

 

Norėdami padaryti jūsų  pirkimo ir pardavimo procesus efektyvesniais, peržvelkite mūsų klientų sąrašus internete ir susiraskite savo verslo partnerius. Informuokite mus apie tai, mes jus sujungsime su jais, ir jūs galėsite pradėti dokumentų apsikeitimą EDI sistemoje.  


Sugrįžti į turinįPRODUKTŲ NAUJIENOS

NAUJASIS TELEMA MMT ANDROID PRODUKTAS SUPAPRASTINA PARDAVIMŲ AGENTŲ DARBĄ


Telema MMT (Pardavimų Jėgos Automatizavimo sprendimas) yra naudojamas apie 160 pardavimo agentų iš daugiau nei 20 įmonių užsakymų siuntimams, vizitų registravimui ir apžvalgų/klausimynų suvedimui. Siekiant neatsilikti nuo naujųjų laikų progreso, Telema kartu su KMA sukūrė MMT pritaikymą išmaniesiems telefonams su Android sistema. MMT Android dislokavimo pirmieji įrenginiai buvo sėkmingai atlikti 2011 metų lapkričio mėn. Šiandien, naują programą, naudoja 2/3 Telema MMT naudotojų.

 

MMT Android supaprastina pardavimų agentų darbą, padaro jį našesnį, nes daugiau nebereikia naudoti keleto prietaisų. Telema MMT,telefonas, kalendorius, užrašų knygutė, el.paštas, internetas, kamera (galima naudoti kaip skanerį), GPS ir kitos Android programos yra viename prietaise. MMT Android versija yra patogesnė vartotojui, patikimesnė ir greitesnė nei buvusios versijos. Naujojoje versijoje išspręsti visi nesklandumai kėlę galvos skausmą pardavimų agentams anksčiau. Pavyzdžiui, galima vieno mygtuko paspaudimu sustabdyti visus veiksmus MMT, o paskui juos atnaujinti ten, kur buvo sustabdyti. Naujoji versija gali apdoroti ir labai didelių apimčių duomenis. 

 

Tobulinimo darbai tęsiasi, ir 2012 metais laukiame dar naujesnės versijos su naujomis funkcijomis (produktų katalogų su nuotraukomis, greitesniu duomenų įkėlimu ir t.t.). Naujosios versijos tobulinimo metu, visi klientų pasiūlymai ir pageidavimai yra vykdomi. Tuo užsiima mūsų MMT Produkto Vadovas Sven Uustalu, kuris dirba Telema įmonėje nuo 2011 metų rugpjūčio mėn.Sugrįžti į turinįNAUJASIS TELEMA WEBSHOP (elektroninė parduotuvė) PRODUKTAS JUNGIA 550 UŽSAKOVŲ SU 50 TIEKĖJŲ


Telema Webhop buvo atnaujinta Telema internetinės paslaugos atnaujinimo pasekoje. Telema Webshop 2.0 sėkmingai pradėta 2011 metų gruodžio mėn. Telema Webshop yra internetinė parduotuvė orientuota į prekybininkus (mažus prekybos tinklus, HoReCa sektorių). Pagrindinis privalumas tas, kad užsakovas gali užsakinėti prekes iš keleto tiekėjų vieno prisijungimo pagalba, jam nereikia jungtis į atskiras tiekėjų internetines parduotuves. Tiekėjams privalumas tas, kad visi užsakymai iš tos pačios vietos: galima susirinkti EDI užsakymus iš užsakovų naudojant Telema EDISupplier, MMT užsakymus iš jūsų pardavimų agentų naudojant Telema MMT, ir smulkių prekybos tinklų užsakymus naudojant Telema WebShop. Visi užsakymai gaunami į tą pačią vietą, tuo pačiu formatu. 

 

Šiandien Telema WebShop pagalba galima užsakinėti prekes iš 50 tiekėjų, įskaitant ir didžiuosius tiekėjus, tokius, kaip Leibur, Eesti Pagar, Fazer, Rakvere Lihakombinaat, Valio, Tere, Smarten, Tallegg, Kaupmees & KO ir daugelį kitų. Iš užsakovų pusės, yra apie 80 įmonių su daugiau nei 550 prekybinių taškų, kurie užsakymus siunčia per Telema Webshop. Tai yra ABC Supermarkets AS (Comarket), Keila Tarbijate Ühistu, Saaremaa Tarbijate Ühistu ir Viljandi Tarbijate Ühistu.

 

Paslaugai nereikia jokios papildomos programinės įrangos ar papildomų IT sistemos vystymo darbų iš užsakovo pusės, užtenka kompiuterio su interneto prieiga. Paslaugos vertė auga atitinkamai augant naudotojų skaičiui.  Jei naudojate Telema Webshop, tai jums apsimoka pakviesti prisijungti prie Telema WebShop visus mažesniuosius klientus. Tam, kad būtų užtikrinti visi WebShop tiekėjų ir užsakovų poreikiai, 2011 metų vasarą Telema paskyrė WebShop Produkto Vadove Kadri Koorits.Sugrįžti į turinįATNAUJINTA TELEMA INTERNETINĖ PASLAUGA


Po 2 metų plataus profilio tobulinimo darbų, 2011 metų rudenį pradėjo veikti atnaujinta Telema internetinė paslauga. Ją naudoja užsakantys internetu pirkėjai, tiekėjai gaunantys užsakymus internete ir visi kiti EDI klientai. Telema interneto pagalba galima sekti dokumentų apsikeitimą – kokio tipo dokumentai buvo išssiųsti ar gauti, ir iš ko. Galima pasitikrinti, kuris iš jūsų prekybinių partnerių jau yra sujungtas su jūsų įmone Telema tinkle, ir paprašyti prijungti tuos, kurie dar nėra prijungti. Telema MMT klientai turi atskirą ataskaitų skyrių – klientų vizitų sąrašus, padarytus užsakymus ir užpildytas pardavimų agentų apžvalgas.


Telema internetinės paslaugos atnaujinimas - tai mūsų klientų naujų funkcijų sistemoje pageidavimų pasekmė, taip pat tai lėmė poreikis didesniam saugumui.  Atnaujinta internetinė paslauga turi Verisign sertifikatą. Pristatytas naujas ir nepriklausomas autentifikacijos servisas.  Panaudota architektūra yra labiau apsaugota nuo atakų. Vienas iš svarbiausių atnaujinimų yra tas, kad galima žiūrėti ir spausdinti dokumentus PDF formatu. Ir paskutinis, bet ne mažiau svarbus atnaujinimas, tas, kad internetinė paslauga patogesnė ir gražiau atrodo.


Sugrįžti į turinįPARTNERYSTĖ


BENDRADARBIAVIMAS SU APSKAITOS PROGRAMŲ PARDAVĖJAIS: TELEMA MODULIS


2011 metais Telema dirbo “Telema Modulis” kūrimo linkme su labiausiai paplitusių apskaitos programų pardavėjais Baltijos šalyse. Telema Modulis apskaitos programoje yra toks pat, kaip pavyzdžiui, Internetinės bankininkystės Modulis visose apskaitos programose — dažniausiai tokie moduliai įeina į pagrindinį apskaitos programos paketą arba yra lengvai ir greitai užsakomi iš apskaitos programos pardavėjų. Naudodamas apskaitos programą, kuri turi Telema Modulį, klientas gali importuoti e-užsakymus ir eksportuoti e-sąskaitas-faktūras be jokių ilgų papildomų tobulinimo darbų.


Bendradarbiavimo sutartys pasirašomos arba pasirašytos su keliais apskaitos programų pardavėjais lyderiais Baltijos šalyse tokiais, kaip Hansa World Estijoje, Ankravs Latvijoje, Rivilė Lietuvoje ir t.t. Keli  apskaitos programų pardavėjai Estijoje jau turi Telema Modulį keletą metų, t.y. Directo, Taavi Tarkvara, RV Soft, KMA ir kiti.  2012 metų tikslas – pasirašyti bent  15 sutarčių su apskaitos programų pardavėjais Baltijos šalyse dėl Telema Modulio įdiegimo.


Standartinis Telema Modulis susideda iš dviejų pagrindinių EDI dokumetų Telema eDoc formate – užsakymo ir sąskaitos-faktūros. Tam, kad palengvinti apskaitos programos pritaikymą Telema Moduliui, Telema sukūrė programos komponentą Telema API, kuris palengvina pritaikomumą apskaitos programoje.  Telema yra atsakinga, kad visos funkcijos veiktų Telema EDI sistemoje, ir už pagalbą įdiegiant komponentą. Daugiau  informacijos jums suteiks Integracijos Projektų Vadovas Meelis Tivas.


Sugrįžti į turinįTELEMA ĮSTOJO Į INFORMACINIŲ TECHNOLOGIJŲ IR TELEKOMUNIKACIJŲ ASOCIACIJĄ (ITT)


2011 metų pabaigoje Telema įstojo įInformacinių technologijų ir telekomunikacijų asociacija(ITT) Estijoje. E-dokumentai, ypač e-sąskaitos-faktūros darosi vis populiaresnės ir populiaresnės visuomenėje. Viešasis sektorius Estijoje atlieka TUTSE (centralizuota finansų programa, IT ir kitos pagalbinės paslaugos), kur į planus įeina pradėti naudoti e-sąskaitas-faktūras viešajame sektoriuje. Kadangi viešasis ir privatusis sektoriai susiję prekybiniais ryšiais, svarbu, kad abi šalys galėtų siųsti ir gauti e-sąskaitas-faktūras. Taigi, Telema tiki, kad bendradarbiavimas tarp IT įmonių  šioje srityje yra būtinas.  


Sten Tamkivi, ITT valdybos pirmininkas pabrėžė, kad  „eko IT“ idėja yra svarbi ITT. „Sprendimai, kuriuos siūlo Telema generuoja 2 lygių vertę – ne tik padeda padidinti įmonių verslo procesų našumą, bet taip pat tausoja gamtą. Apskaičiuota, kad pereinant nuo popierinių sąskaitų-faktūrų į elektronines sąskaitas-faktūras sutaupoma iki 12 milijonų medžių Europoje. Linkime Telema įmonei sėkmės jos darbuose ir sveikiname įstojus į ITT asociaciją.“


ITT turi 67 narius įskaitant Telema. ITT asociacija vienija informacinių technologijų ir telekomunikacijų įmones.  Asociacijos narių apyvarta sudaro daugiau nei 90%  viso ITT sektoriaus apyvartos Estijoje.


Sugrįžti į turinį


TELEMA ORGANIZUOJA PASKAITAS IR SIŪLO ATLIKTI PRAKTIKĄ STUDENTAMS


Nuo 2011 metų rudens  Telema darbuotojai organizuoja kursus tema “Elektroninių duomenų apsikeitimas” Taikomųjų Mokslų Universitete. Studentai, kurie studijuoja logistiką, supažindinami su EDI sistema, jos istorija ir pritaikomumu įmonėse. „Paskaitų skaitymas padeda pabėgti nuo kasdieninių darbų rutinos ir patį priverčia išmokti daugiau “, sako Telema Projektų Vadovas Tanel Pastarus.


Papildomai prie paskaitų, Telema, Talino Technologijos Universiteto studentams, siūlo atlikti praktiką Telema įmonėje. Šiuo metu Telema įmonėje dirba ir patirties semiasi keletas studentų: antrosios studijų pakopos studentai  Martin Kurgi ir Tauri Neitov, bakalauro studentai  Lauri Tikk ir Triinu Kollamaa bei  IT kolegijos bakalauras Risto Siitan.


Sugrįžti į turinįTIEKIMO GRANDINĖS VADOVO STANDARTAS IR MAGISTRO STUDIJOS TIEKIMO GRANDINĖS VADOVAMS TALINO TECHNOLOGIJOS UNIVERSITETE


Nuo 2011 12 01 yra oficialiai paskelbtas Standartas, kuris apibūdina Tiekimo grandinės vadovo kompetencijas. Standartas yra pagrindas mokymų programų sudarymui, kurios atitinka darbo rinkos dėsnius, taip pat padeda darbdaviams surašyti darbo skelbimus, reikalavimus darbo vietai, rašant darbo instrukcijas, nustatant darbuotojo kvalifikaciją, planuojant mokymus. Telema įmonės generalinė direktorė Hele Hammer buvo ekspertų grupės, kuri kūrė šį standartą, narė. Standartą galima rasti Estonian Qualifications Authority's homepage.

Tuo pačiu metu, kai buvo kuriamas standartas, kita ekspertų darbo grupė kūrė naują studijų programą Tiekimo Grandinės Valdymas. Iki šiol nebuvo tokios galimybės studijuoti tiekimo grandinės valdymo specializacijos ar dalyvauti tokio pobūdžio kursuose Estijoje. Bendradarbiaujant kelioms kompanijoms, su užsienio ekspertų ir  Archimedes pagalba tiekimo grandinės valdymo ir logistikos kursas buvo sukurtas. Hele Hammer, Telema įmonės  generalinė direktorė ir ilgalaikė finansų dėstytoja Estijos Verslo Mokykloje, taip pat buvo įtraukta kuriant šį kursą. Pirmieji šio kurso studentai į Talino Technologijos Universitetą bus priimami 2012 metų rudenį. Kurso programa tokia įdomi, kad keletas Telema darbuotojų žada stoti į šį kursą 2012 metų rudenį.


Sugrįžti į turinįE-SĄSKAITOS-FAKTŪROS IR EDI DOKUMENTŲ RINKOS NAUJIENOS

4 DOKUMENTŲ NAUDOJIMAS PIRKIMŲ PROCESUOSE ĮGAUNA POPULIARUMĄ BALTIJOS ŠALIŲ MAŽMENINĖJE PREKYBOJE


ŠIANDIEN - 2Dokumentų Tiekimas. Pirkimo procesas šiuo metu prasideda e-užsakymu, pagal kurį tiekėjas tiekia prekes, įskaitant popierinę sąskaitą-faktūrą. Tuo pat metu, pirkėjas gauna ir e-sąskaitą-faktūrą iš tiekėjo. Sąskaita-faktūra šiuo atveju yra ir krovinio važtaraštis, ir finansinis dokumentas.


RYTOJ -  4Dokumentų Tiekimas. Pirkimo procesas, esant 4 dokumentų tiekimui, taip pat prasideda nuo e-užsakymo. Tiekėjas vykdo užsakymą ir išrašo e-krovinio važtaraštį pirkėjui. Prekės gaunamos pagal e-krovinio važtaraštį ir e- prekių gavimo patvirtinimas išsiunčiamas tiekėjui, kurio pagrindu tiekėjas išrašo e-sąskaitą-faktūrą. 4 dokumentų tiekimo proceso privalumai:


1. grąžinimo sąskaitų-faktūrų sumažinimas. Jeigu klaida padaroma tiekimo proceso metu, nereikia jos taisyti sąskaitomis-faktūromis. Tai sumažina pirkimo kaštus, greitina sąskaitų-faktūrų "suvaikščiojimo" procesą.  

2. minimalizuojamas kainų informacijos prieinamumas. Krovinio važtaraščiuose daugiau neberašomos kainos, trečiųjų šalių atstovai negali prieiti prie kainų informacijos (ekspeditoriai ir kiti).


Selver prekybos tinklas yra pradininkas 4 dokumentų tiekimo grandinės naudojime Baltijos šalyse. Pirmąsias produktų grupes į 4 dokumentų tiekimo grandinę jie perkėlė dar 2010 metų gegužės mėn. Selver įmonės sėkmės istorija buvo pristatyta metiniame ECR forume Rygoje. Rimi ir keletas kitų prekybos tinklų planuoja įsidiegti 4 dokumentų tiekimo grandinę 2012.

Sugrįžti į turinįE-SĄSKAITOS-FAKTŪROS EUROPOJE

2011 metų gruodžio mėn. įvyko  CEN (European Committee for Standardization) e-sąskaitų-faktūrų komiteto susirinkimas Briuselyje, kur buvo pristatyti paskutinių metų pasiekimai šioje srityje. E-sąskaitų-faktūrų komitetas buvo įkurtas 2009 metų vasario mėn. 09 dieną, ir per tris metus sukūrė gaires bendrų EU e-sąskaitų-faktūrų naudojimui. Šios gairės ir buvo pristatytos susitikime. Estijos atstovai, Toomas Veersoo iš įmonės Telema ir Ahti Allikas iš įmonės Itella Information, dalyvavo šiame susitikime.


Kas trukdo didesniam e-sąskaitų-faktūrų įdiegimo paplitimui? Buvo nurodytos trys pagrindinės priežastys: 

* E-sąskaitų-faktūrų privalumai nepakankamai akivaizdūs SMEs;

* Numatoma e-sąskaitų-faktūrų pradžia gali būti nepriimtina didiesiems SMEs klientams;

* Duomenų apsikeitimo įvairūs standartai padaro tai nelengvu uždaviniu SMEs.


Taip pat trūksta verslo ir techninių žinių šių tikslų pasiekimui, ir dar ne visos EU šalys narės prisitaikė EU PVM direktyvas. Papildoma informacija:

http://ec.europa.eu/enterprise/sectors/ict/e-invoicing/

http://www.cen.eu/cen/Sectors/Sectors/ISSS/Activity/Pages/eInvoicing_2.aspx

http://ec.europa.eu/enterprise/sectors/ict/files/finalreport_en.pdf


Sugrįžti į turinįTELEMA TECHNOLIGINĖS NAUJIENOS


Nauja Telema eDoc formato versija – išleista 2.5.0 versija

Telema eDoc yra XML pagrindu sudarytas failo formatas, kurio pagalba keičiamasi dokumentais tiekimo grandinėje Baltijos šalyse. Telema eDoc formatas sukurtas atsižvelgiant į Telema klientų poreikius ir pilnai patenkina didžiųjų prekybos tinklų reikalavimus.  Telema eDoc palaiko užsakymą, sąskaitą-faktūrą, siuntimo patarimą, gavimo patarimą, siuntimo užsakymą ir daugelį kitokių e-dokumentų tipų, įskaitant pagrindinių duomenų (masterdata) dokumentus tokius, kaip kainų ir prekių katalogai. Paskutinė Telema eDoc versija, pavadinimu Telema eDoc 2.5.0 versija, išleista 2012 metų pradžioje. Detalesnę informaciją apie eDoc formatą galite rasti Telema internetinio puslapio skyriuje Developer anglų klaboje (ENG).


Pagrindinių duomenų (Masterdata) teisingumo patvirtinimas

Prie pagrindinio dokumento (sąskaitos-faktūros) teisingumo patvirtinimo pristatyto dar 2010 metais, 2011 metais pristatėme pagrindinių duomenų (masterdata)  teisingumo  patvirtinimą. Nuo 2011 metų rudens yra tikrinami pagrindiniai duomenys serveriuose prieš įkeliant juos į Telema EDI sistemą. Šis įrankis užtikrina kliento produktų ir kainų  teisingą informaciją Telema sistemoje.  


Nauja sąsaja su Telema EDI sistema – nauja Telema Prieiga

2011 metų rudenį buvo pristatyta nauja Telema Prieiga. Naujai pristatyta Telema EDI sistemos sąsaja su kliento sistema turi daug platesnes galimybes lyginant su ankstesne versija.  

 
Nauja Telema EDI sistemos šerdis –sėkminga “migracijos” projekto pabaiga 

Naujos Telema EDI sistemos šerdies tobulinimas vyko daugiau nei 5 metus, Telema į šį projektą investavo daugiau nei 5 milijonus Estijos kronų. Klientų migracijos projektas iš senosios Telema EDI sistemos šerdies į naująją prasidėjo 2008 metais. Tam, kad užtikrinti Telema paslaugų tęstinumą, klientai buvo perkeliami vienas po kito, abi sistemos dirbo tuo pat metu paraleliai. Šis projektas buvo sėkmingai užbaigtas praėjusių metų pabaigoje. Nuo 2011 metų gruodžio mėn. 01 dienos visi Telema klientai perkelti į naują Telema EDI sistemos šerdį. Naujoji Telema EDI sistemos šerdis dirba Sonic ESB technologijos pagrindu, duomenų bazės paslaugos pagrįstos Oracle technologija. Tobulinimo darbai tęsiasi, nes Telema užsibrėžusi teikti geriausias EDI paslaugas savo klientams Baltijos šalyse.


Sugrįžti į turinįTELEMA NAUJI KOMANDOS NARIAI


2011 metais Telema komanda ir vėl pasipildė naujais nariais. Daugiausia įtakos tam turėjo Telema tinklo augimas, produktų tobulinimo darbai, kompanijos struktūros reorganizacija. 


Telema sukūrė Produktų Vadovų pareigas. Nuo 2011 metų kovo mėn. Telema internetinių produktų (Webbuyer, Websupplier, Webshop, Web4Doc etc.) vadovė yra KADRI KOORITS. Nuo 2011met ų rugpjūčio mėn. SVEN UUSTALU atsakingas už Telema MMT ir Telema VMI produktus ir klientus. Produktų vadovams padeda asistentėTRIINU KOLLAMAA.

 

Už integracijos projektus atsakingu (bendradarbiavimui su apskaitos programų įmonėmis ir kitais EDI operatoriais) paskyrėme Projektų Vadovą MEELIS TIVAS. Nuo 2011 metų spalio mėn. jaunesnysis administratorius RISTO SIITAN padeda sistemoms dirbti. Nuo 2011 metų birželio mėn. VALDIS ZITARS vadovauja pardavimams Latvijoje.

 

Keturi darbuotojai pririjungė prie tobulinimo darbų komandos - MARTIN KURGI 2011 metų sausio mėn., TAURI NEITOV kovo mėn. ir gruodžio mėn. SERGEI MEŠTŠERJAKOV, HENRIJS BAUMANIS, TOOMAS MÖLDER.


KADRI
KOORITS
SVEN
UUSTALU
TRIINU
KOLLAMAA
MEELIS
TIVAS
RISTO
SIITAN
VALDIS
ZITARSMARTIN
KURGI
TAURI
NEITOV
SERGEI
MEŠTŠERJAKOV
HENRIJS
BAUMANIS
TOOMAS
MÖLDER


Sugrįžti į turinį


PRISIJUNKITE PRIE MŪSŲ KOMANDOS!

Ieškome puikių žmonių įdomioms pozicijoms! Telema yra besiplečianti įmonė, todėl  ieškome darbuotojų, kurie turi daug žinių ir patirties.

Jeigu Jūs turite: 

Aukštąjį išsilavinimą, bent 5 metų darbo patirtį pardavimuose, derybose, prekyboje, geras IT žinias, esate komunikabilus, pozityviai mąstote, esate aktyvus, mokate Anglų, Lietuvių ir Rusų kalbas,  

tai eikite į  Telema internetinio puslapio skyrių KARJERA, suraskite Jums tinkamą poziciją, ir kandidatuokite!

Telema komanda


Sugrįžti į turinį


TELEMA SKAIČIAIS (2011.12.31)

 

2010

2011

Pokytis

Klientai su sutartimis

930

1100

+18%

Tiekėjai

740

850

+15%

Parduotuvės

2 340

2 800

+20%

E-tiekimo jungtys*

28 890

  48 650

+68%

Persiųsta dokumentų, tūkstančiai 

5 400

6 500

+20%


*E-tiekimo jungtis yra ryšys tarp vieno tiekėjo ir vieno pristatymo adreso (parduotuvės)


Sugrįžti į turinį


LINKIME SAVO KLIENTAMS IR PARTNERIAMS SĖKMINGŲ 2012!