ENG EST LAT
LOGIN
Pagrindinis

NL 07-2013

Print

Naujienlaiškio turinys


RINKOS NAUJIENOS

TELEMA NAUJIENOS

TELEMA PASLAUGŲ IR PRODUKTŲ NAUJIENOS

PARTNERYSTĖS NAUJIENOS

TELEMA KOMANDA

TELEMA SKAIČIAIS
RINKOS NAUJIENOS

EDI tendencijos pasaulyje: 18 milijardų e-sąskaitų


Billentis išleido kasmetinę "E-sąskaitų faktūrų ataskaitą 2013". Ataskaita atskleidžia daug įdomių faktų apie elektroninių dokumentų mainus. 2012 metais, visame pasaulyje, buvo apsikeista maždaug 350 milijardų sąskaitų faktūrų. Tik 18 milijardų (5%) visų šių sąskaitų yra elektroninės, todėl elektroniniuose mainuose įžvelgiamas didžiulis potencialas. Metinis augimo tempas e-sąskaitoms 2013 metais numatomas bent 20%.


Skirtingose valstybėse, perėjimas prie e-sąskaitų labiausiai inicijuojamas viešojo sektoriaus. 100% įmonių ir namų ūkių gauna sąskaitas iš viešojo sektoriaus, apie 50% visų įmonių yra viešojo sektoriaus tiekėjai. Deja, viešasis sektorius dažnai lėčiau pereina prie e-sąskaitų naudojimo, nepaisant apskaičiuoto taupymo potencialo - 40 milijardų eurų galėtų būti sutaupyta vien Europoje.


Danija yra EDI lyderė Europoje, tai buvo pirmoji šalis, 2005 m. įvedusi privalomą e-sąskaitų metodą viešajam sektoriui. Pasaulyje - Brazilija, Čile ir Meksika - pirmaujančios EDI lyderės.


Daugelis privataus sektoriaus bendrovių, perimdamos elektronines sąskaitas B2B partnerystėje, skiria baudas už popierinių sąskaitų faktūrų naudojimą – nuo 5 iki 25 eurų bauda už dokumentą. Baudos yra efektyviausias būdas pasiekti pokyčių elektroninių sąskaitų mainuose tarp prekybos partnerių.


Bruno Koch, ataskaitos autorius, atkreipia dėmesį, kad e-sąskaitų faktūrų projektas, dėl savo privalumų, turėtų būti lengvai paaiškinamas ir priimtinas vadovams. Perėjimas prie elektroninių sąskaitų gali padėti sutaupyti 60-80% išlaidų, palyginti su tradicinių popierinių dokumentų tvarkymo metodu, vidutinis projekto atsipirkimo laikotarpis yra nuo 6 mėnesių iki 1,5 metų.


Norėdami sužinoti daugiau apie elektroninių sąskaitų faktūrų sklaidos tempus įvairiose šalyse, projekto derinimą su savo prekybos partneriais, specifinius verslo atvejus pradedant e-sąskaitų projektus ir daugiau skaitykite čia: 

www.billentis.com


Grįžti į turinį


EDI Baltijos šalyse: 30% augimas 2013 m.


Iki 2012 metų pabaigos, dauguma Baltijos šalių prekybininkų įdiegė galimybę naudotis elektroniniais užsakymais ir sąskaitomis faktūromis. Rimi, Selver ir Prisma Estija EDI dokumentų mainuose sudaro didžiausią procentą visų sandorio dokumentų – elektroniniu būdu Prisma siunčia 90% užsakymų ir gauna 65% elektroninių sąskaitų faktūrų. ABC prekybos centrai ir OG Elektra prekybos tinklas perduoda elektroniniu būdu daugiau kaip 50% užsakymų ir sąskaitų faktūrų. Kiti prekybos tinklai, pavyzdžiui, IKI, Norfa, Aibė, ir Top! EDI mainuose dalyvauja šiek tiek mažiau, EDI naudojimo lygis žemesnis. ETK Estijoje vysto savo sistemas integruotam EDI sprendimui, kuris bus įgyvendintas iki 2013 m. pabaigos. Maxima taip pat baigia pilną EDI sprendimo įgyvendinimą.


Per pirmąjį 2013 m. pusmetį, keli prekybos tinklai atskleidė savo planus pereiti prie labiau išsivysčiusio - 4 dokumentų tiekimo proceso. Be užsakymų ir sąskaitų faktūrų, du papildomi dokumentų tipai yra perduodami elektroniniu būdu: krovinio važtaraščiai ir prekių priėmimo ataskaitos.


Greito vartojimo prekių (FMCG) srityje tinklas Selver, jau nuo 2010 m. naudoja 4 EDI dokumentus su šaldytų prekių tiekėjais. Pastaruoju metu, Rimi Baltic ėmė skatinti 4 dokumentų tiekimo proceso įgyvendinimą. Nuo 2013 m. gegužės, Rimi paskirstymo centras Lietuvoje neišduoda popierinių prekių gavimo patvirtinimų, tik elektroninius. DIY (pasidaryk pats) sektoriuje, Estijos Bauhof prekybos tinklas buvo sujungtas su Optimera, Rautakesko, Decora ir kitais prekybininkais, kuriuos šiuo metu jungia beveik 200 DIY tiekėjų.


Elektroninių dokumentų srauto augimas ir didėjantis susidomėjimas EDI projektų įgyvendinimu, rodo, kad vis daugiau įmonių nori optimizuoti savo procesus ir tuo pačiu pasiekti daugiau. Prekybos įmonės suprato, kad elektroniniai dokumentų mainai padeda sutaupyti laiko, išvengti klaidų, padidinti pajamas ir klientų pasitenkinimą visoje tiekimo grandinėje. 2013 m. prognozuojamas nuolatinis EDI augimas, 20-30% tempu, ypač, Latvija ir Lietuva jaus artėjančius pokyčius.


Grįžti į turinį


TELEMA NAUJIENOS

Telema – skaičiai ir tikslai


Per pirmąjį 2013 m. pusmetį Telema ir toliau augo. EDI dokumentų, kuriais buvo apsikeista Telema tinkle nuo sausio iki birželio, skaičius buvo beveik 5 mln, o tai yra 22% daugiau, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2012 metais. Sparčiausiai skaičiai augo Latvijoje, kur mūsų klientai keitėsi 40% daugiau dokumentų nei prieš metus. Pajamos augo kartu su dokumentais, tuo pačiu stabiliai didėjo sutarčių su klientais skaičius. Telema turi klientų 14-oje šalių, didžioji dalis yra įsikūrusi Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje.


Iš viso, apie 20 skirtingų EDI dokumentų rūšių yra apsikeičiama per Telema tinklą, plačiausiai naudojami -elektroniniai užsakymus ir elektroninės sąskaitos faktūros.


2013 m. mes užsibrėžėme tikslą, Telema paslaugas paversti labiau prieinamas ir lengvas naudoti. Naujų patogesnių funkcijų diegimas mūsų produktams, bei klientų aptarnavimo ir bendravimo gerinimas yra mūsų plano dalis.


2013 m. Telema pagrindinis dėmesys skiriamas:

 1. Telema sertifikuotų partnerių projektui - kurti ir diegti Telema EDI modulį į plačiausiai naudojamas apskaitos ir verslo valdymo programines įrangas, tokiu būdu klientai greičiau, lengviau ir ekonomiškiau gali naudotis EDI per Telema tinklą. Per pirmąjį 2013 m. pusmetį, pradėjome bendradarbiauti su penkiais papildomais partneriais, tuo pačiu, padidinome partnerių skaičių iki 11.
 2. Out-of-Box paslaugų plėtrai - tai leidžia mūsų klientams išnaudoti savitarnos funkcionalumą, taip pat tai suteikia galimybę mūsų IT pagalbos suteikimo skyriui greičiau išspręsti naujų klientų aktyvavimo procesą.
 3. Glaudesniam tinklui - skatinti įvairių elektroninių dokumentų mainus su daugiau partnerių esančių mūsų tinkle, pasinaudoti dar didesnėmis paslaugų galimybėmis ir stiprinti partnerystes.


Grįžti į turinį

 

Telema tinklo plėtra: naujas EDI sprendimas – nauji prekybos partneriai 2013 m.

Bendras EDI dokumentų skaičius, kuriais keičiamasi naudojantis Telema tinklu, pirmąjį 2013 m. pusmetį buvo beveik 5 milijonai, palyginti su praėjusiais metais skaičius padidėjo daugiau nei 22%. Daugiau nei 3000 parduotuvių ir virš 1000 tiekėjų keičiasi dokumentais per Telema tinklą.


2013 metais dauguma naujų klientų, kurie prisijungė prie tinklo, yra iš DYI (pasidaryk pats) sektoriaus. Tai antras pagal dydį mažmeninės prekybos sektorius (po FMCG), kuris pradėjo EDI įgyvendinimą 2011 m. pabaigoje. Šiandien šimtai DIY tiekėjų ir didžiųjų DIY tinklų, tokių kaip Bauhof, Optimera, Rautakesko, Senukai jau naudojasi arba planuoja įgyvendinti elektroninių dokumentų mainus. Vyrauja didelis susidomėjimas EDI sistemų diegime,  DIY sektoriuje, Latvijoje. Pavyzdžiui, Mājai un Dārzam prekybos tinklas, turintis 10 parduotuvių, buvo sujungtas su tiekėju Krimelte Latvia SIA, Telema tinkle.


Daug naujų FMCG mažmenininkų taip pat prisijungė prie Telema tinklo: Šilas, mažmeninės prekybos tinklas Lietuvoje, prijungė 19 parduotuvių; Latvijoje 65 parduotuvės iš Iepirkumu Grupa taip pat prisijungė prie Telema tinklo (Mārksmens, Essa, Gabriēla ir kt.), o taip pat buvo atidarytos ir dvi naujos Prisma parduotuvės.


4 dokumentų tiekimo procesas taip pat plečiasi. Be prekybos tinklų Selver ir Rimi, taip pat ir kiti didieji mažmenininkai svarsto 4 dokumentų proceso įdiegimą. Dėl šios priežasties, vis daugiau ir daugiau tiekėjų jungiasi prie Telema tinklo, naudodami Telema WebTiekėjas4DOC paslaugą – jau 19 įmonių Lietuvoje (pvz., Kiiltoclean UAB, UAB Birštono mineraliniai vandenys), tuo pačiu, Latvijos įmonės taip pat jungiasi prie 4 dokumentų sprendimo. 4 dokumentų tiekimo procesas taip pat įdiegtas Bauhof prekybos tinkle, kuris pritraukia vis daugiau tiekėjų iš visų Baltijos šalių.


Telema VMI tinklas išaugo dėl vis dažniau besijungiančių mažmenininkų, kurie turi techninę galimybę pasidalinti savo POS duomenimis (pardavimo ataskaitos) tai yra: Statoil Estija, Maxima Estijoje ir Lietuvoje, Keila TÜ, Vändra TÜ ir Võru TÜ. Telema VMI tinklas suteikia prieigą prie daugiau nei 680 parduotuvių Baltijos šalyse POS duomenų.


Pilną Telema klientų sąrašą galima rasti Telema internetinėje svetainėje. Tai galimybė naujiems ir esamiems tinklo nariams lengviau plėsti savo EDI partnerystę. Telema paslaugų tinklapyje, užpildžius užklausos formą, prašome siųsti sujungimo užklausą, taip galėsite pradėti naudotis EDI dokumentų mainais.


Grįžti į turinį

Greitesnis IT pagalbos suteikimas


Per pirmąjį 2013 m. pusmetį, Telema toliau plėtojo geresnį klientų aptarnavimo procesą per Telema paslaugų tinklapį. Mūsų klientai vertina naują priemonę - beveik pusė pagalbos suteikimo prašymų ar klausimų yra gaunami per šį kanalą. Užklausos siuntimas per Telema paslaugų tinklapį turi kelis privalumus:

 • Nėra dvigubo kontaktinių duomenų suvedimo
 • Visi prašymai yra automatiškai užregistruojami, taip pat siuntėjas gauna patvirtinimą apie gautą užklausą
 • Saugesnis, paprastesnis ir greitesnis būdas užklausų apdorojimui
Saugiau - užklausas gali siųsti tik įgalioti vartotojai,
Paprasčiau - nereikia ieškoti elektroninio pašto adreso arba Telema IT pagalbos darbuotojų kontaktų
Greičiau - apdorojimo greitis didėja, nes prašymai yra geriau klasifikuojami ir tinkamai nukreipiami

Grįžti į turinį


Telema gavo aukščiausią AAA įvertinimą

Krediidiinfo AS, Experian grupės narys, suteikė Telema aukščiausią AAA kredito reitingą ir įteikė “Successful Estonian Company 2013” sertifikatą. Krediidiinfo AS įvertinimas yra unikalus kompanijos bendras įvertinimas, paremtas ekonominės ir finansinės įmonės padėties analize, taip pat įmonės mokėjimų situacija. Krediidiinfo AS įmonėms suteikia bendrą suvestinį įvertinimą.


Įvertinimas išreiškiamas raidžių kombinacija, ir turi septynis lygius: nuo aukščiausio AAA iki žemiausio C. AAA lygio įvertinimas suteikia galimybę Telema būti tarp 0,8% geriausių Estijos įmonių. Krediidiinfo AS įvertinimas yra stiprus patikimumo ir tvirtumo ženklas mūsų klientams, partneriams bei darbuotojams.


Grįžti į turinį


TELEMA PASLAUGŲ IR PRODUKTŲ NAUJIENOS

Telema Web Tiekėjas funkcija – Apžvalga

Birželio 2013 m., Telema pristatė naują funkciją - Apžvalga – skirtą Telema WebTiekėjas 4DOC produkto vartotojams. Funkcionalumas Apžvalga leidžia vartotojams lengviau rasti visus keturis dokumentus, susijusius su viena operacija: užsakymą, krovinio važtaraštį, prekių priėmimo patvirtinimą ir PVM sąskaitą-faktūrą. Operacija pradedama kai yra gaunamas užsakymas, kiti dokumentai susiejami su sandoriu remiantis nuorodomis esančiomis dokumentuose.


Norėdami sužinoti, kaip gauti maksimalią naudą iš naujos funkcijos Apžvalga, prašome peržiūrėti išsamų vartotojo vadovą, Telema paslaugų tinklapyje.


Grįžti į turinį

Telema MMT: naujas pardavimų planavimo (merčendaizingo) modulis


2013 m. balandžio mėnesį, Telema išleido naują modulį, Telema MMT produktui. Naujas Telema MMT pardavimų planavimo modulis leidžia:

 • registruoti "out-of-stock” (OOS) likučių duomenis su komentarais;
 • registruoti produktų “veidų” skaičių lentynose;
 • registruoti mažmeninę kainą, tolesniai produktų pardavimų analizei;
 • fotografuoti prekių išdėstymą, kaip situacijos įrodymą.

Naujasis Telema MMT pardavimų planavimo modulis leidžia lengviau rinkti svarbią informaciją, padeda išsiaiškinti prekių prieinamumo problemų priežastis ir vykdyti būtinus pokyčius tiekimo grandinės procesų gerinime. Norėdami sužinoti daugiau informacijos apie Telema MMT produktą ir naująjį modulį skaitykite čia


Jei turite bet kokių klausimų, prašome susisiekti su MMT produkto vadovu Sven Uustalu sven.uustalu@telema.com.


Grįžti į turinį


Telema VMI – Automatinis prekių papildymas

Telema VMI sprendimas skirtas likučių inventorizavimui. Vietoje mažmenininko, užsakančio prekes, tiekėjas turi teisę papildyti prekes, remdamasis bendrai sutartais ir nustatytais minimumo ir maksimumo lygiais, bei pardavimo ataskaitomis.


2013 m. kovo mėnesį, Telema sukūrė naują funkciją Telema VMI paslaugai - automatinė likučių papildymo funkcija. Tai leidžia tiekėjams sukurti sekantį užsakymą, tam tikrai parduotuvei, vos vienu paspaudimu. Produktų kiekiai yra apskaičiuojami automatiškai pagal nustatyto maksimumo skirtumą ir dabartinį lygį, arba pagal paskutinių pardavimų ataskaitas nuo paskutinio pristatymo.


Naudojant šią naują funkciją, rankinis darbas gali būti sumažintas iki 90%, papildymo procesas tampa greitesnis ir sumažina klaidų tikimybę.


Nauji mažmenininkai, kurie turi techninę galimybę pasidalinti savo POS duomenimis ir siųsti pardavimų ataskaitas prisijungė prie Telema VMI tinklo. Statoil Estija, Maxima Estijoje ir Lietuvoje, Keila TÜ, Vändra TÜ ir Võru TÜ. Telema VMI tinklas suteikia prieigą prie daugiau nei 680 parduotuvių Baltijos šalyse, POS duomenų.


Jungiantis prie naujų partnerių galite dar daugiau laimėti su VMI paslauga. Siekiant visapusiškai pasinaudoti visomis VMI funkcijos, prekybos partneriai turi sutarti, kad prekių papildymas taps visiška tiekėjo atsakomybė. Norėdami sužinoti daugiau apie Telema VMI sprendimus, prašome kreiptis į VMI produkto vadovą Sven Uustalu, sven.uustalu@telema.com.


Grįžti į turinį

Telema atnaujino duomenų bazę -  Oracle 11g


2013 m. gegužės mėnesį, Telema atnaujino savo pagrindinę duomenų bazę, nuo šiol tai Oracle 11g versija. Kruopščiai suplanuotas atnaujinimas sustiprino sistemos saugumą, pridėjo atminties ir pagerino apkrovų greičio paskirstymą. Nuo šiol, tolesnis sistemos vystymas gali būti atliekamas lengvai, naudojant Oracle Application Express (pvz., APEX) įrankį.


Pagrindinis atnaujinimas buvo įvykdytas bendradarbiaujant su mūsų partneriu "Elion". Darbai buvo baigti per 1,5 valandos ir normalus dokumentų apsikeitimo procesas buvo atkurtas be jokių klaidų.


Kiekvieną mėnesį vis daugiau naujų klientų prisijungia prie Telema tinklo, taip pat dokumentų srautas esamiems klientams nuolat auga. Pasikartojantys paslaugų atnaujinimai mums padeda užtikrinti teikiamų paslaugų kokybę, saugumą ir patikimumą.


Grįžti į turinį


PARTNERYSTĖS NAUJIENOS

Telema EDI Modulis - 11 apskaitos ir verslo valdymo programų

Per pirmąjį 2013 m. pusmetį, penkioms apskaitos ir verslo valdymo programinės įrangoms buvo suteiktas Telema sertifikuoto partnerio diplomas (skliausteliuose programinės įrangos pavadinimas):


 • Excellent Business Solutions (Books, HansaWorld Enterprise),
 • Directo (Directo)
 • Vallaste & Partnerid (Joosep)
 • Nixor (NixShop) ir
 • New Vision (WinShop).

Sertifikuota Telema partnerystė, leidžia apskaitos ir verslo valdymo programinių įrangų bendrovėms pasiūlyti savo klientams galimybę, paprastai, greitai ir nebrangiai, įsidiegti EDI ryšį ir būti sujungtais su daugiau kaip 1000 įmonių. Tai taip pat reiškia, kad partneris ir Telema yra susitarę dėl galutinio vartotojo aktyvavimo terminų, t.y., kiek laiko užtruks įdiegti EDI į tam tikrą programinę įrangą ir kiek tai kainuos. Pavyzdžiui, jei norėsite įdiegti EDI kanalą KMA programinėje įrangoje Ladu, Jums tai užtruks vieną darbo dieną, o įdiegimas užsakovui yra nemokamas. SAF programinei įrangai, tai kainuos 450 € ir gali užtrukti iki 7 darbo dienų. Visų 11 Telema sertifikuotų partnerių sąlygas galite rasti čia.


Šiuo metu Telema EDI modulis yra vystomas Astro Baltics, Latinsoft (LAT) ir Elmi (LAT) programinėse įrangose, be to, apie 10 EDI modulio diegimo projektų yra derybų procese. Daugiau informacijos apie sertifikuotų partnerių programas galite rasti čia.


Grįžti į turinį

Konferencijos ir seminarai 2013 m. sausio-birželio mėn.

Per pirmąjį 2013 m. pusmetį Telema tęsė kompiuterizuotos prekybos procesų ir idėjų sklaidą. Mūsų glaudus bendradarbiavimas su universitetais ir viešojo sektoriaus organizacijoms paskatino mus surengti įvairių paskaitų, seminarų ir konferencijų šia tema. Kaip pirmaujanti EDI operatorė Baltijos šalyse, Telema nori ugdyti ir plėtoti rinką.


Jau keletą metų Telema remia TEDx Tallinn bei šio renginio novatoriškų idėjų skleidimą. Šiemet TEDx Talinn vyko gegužės 3 d., ir kaip įprasta, Telema buvo vienas iš rėmėjų.


Į Eesti Konverentsikeskus E-sąskaitų seminarą, įvykusį balandžio 11 d., susirinko daug susidomėjusių ir planuojančių pradėti dirbti su elektroninėmis sąskaitomis faktūromis. Tiek privataus, tiek viešojo sektoriaus organizacijos gavo vertingos informacijos iš pirmų rankų - Talino miesto ir G4S Security dalyvių.


2013 m. birželio 13 d.,  Telema surengė seminarą Rygoje, EDI tendencijos ir pardavimų automatizavimo sprendimų temomis, šis renginys taip pat susilaukė sėkmės bei sukėlė įdomias diskusijas.


Grįžti į turinį


TELEMA KOMANDA

Kadangi mūsų klientų bazė ir mūsų paslaugų naudojimas sparčiai auga, mes taip pat nuolat stipriname savo komandą.

Nuo šių metų pradžios, Telema pardavimų komanda Lietuvoje ir Latvijoje turi po naują narį: pardavimų asistentė Vilniuje, AKVILĖ BULAKAITĖ, bei pardavimų asistentė Rygoje, IVETA BĻODNIECE - atsakingos už pardavimų ir rinkodaros užduotis, taip pat ir pirmojo lygio IT pagalbą atitinkamai, Lietuvos ir Latvijos vartotojams.


Taip pat prisijungė nauji žmonės prie IT komandos - GUNNAR KUHI, atsakingas už programinės įrangos kūrimo valdymą ir ANTI PUUSEPP, IT analitikas.


Keletas Telema darbuotojų sėkmingai baigė studijas. Akvilė Bulakaitė ir Raigo Kaldma apsigynė magistro laipsnius 2013 m. birželio mėnesį. Vahur Kaar ir Taavi Seppel dabar yra sertifikuoti Java programuotojai, išlaikę pagrindinį Java egzaminą birželio mėnesį. Raul Silde ir Svenas Uustalu baigė pirmuosius magistro studijų metus, Talino technologijos universitete, tiekimo grandinės valdymo studijose.


Norėdami palaikyti gerą pusiausvyrą, Telema komanda užsiima fizine veikla. Tinklinio turnyre Kõvaketas (2013 m. kovą), mes užėmėme 5-ąją vietą. Šių metų birželio pradžioje, Telema komanda dalyvavo bėgime Talino senamiesčiu (Rat Race), labdaringas bėgimas buvo skirtas neturtingoms šeimoms paremti.


Telema darbuotojai turi įvairių pomėgių tokių kaip dainavimas (chore ir solo), muzikavimas ir tenisas. Mes taip pat turime keletą motociklininkų, žmonių užsiimančių “kiteboarding” sportu, nardančių ir skraidančių ore ir turime sertifikuotą smulkių laivų kapitoną.


Grįžti į turinį


TELEMA SKAIČIAIS
2012 I pusmetis

2013 I pusmetis

Pokytis

Tiekėjai

850

1000

+18%

Parduotuvės

2 900

3100

+7%

E-tiekimo jungtys*

50 000

61 000

+22%

Dokumentai, tūkstančiais

4 100

5 000

+22%

*E-tiekimo jungtis tai jungtis jungianti vieną tiekėją ir pristatymo adresą (parduotuvę) 


Grįžti į turinį