ENG EST LAT
LOGIN
Pagrindinis

Rinka

Print

Geriausios atsargų valdymo praktikos – naujas „ECR Europe“ VMI vadovas

2016 m. gegužės mėn. ECR (Veiksmingo atsako į vartotojų poreikius) bendruomenė paskelbė naują tiekėjo valdomų atsargų strategijos (angl. Vendor managed Inventory - VMI) vadovą, parodantį kaip užtikrinti prekių buvimą lentynose nedidinant atsargų kiekių. Vadovas paaiškina VMI principus ir aprašo jos įgyvendinimo etapus.

VMI vadovas parengtas bendradarbiaujant 15 Europos šalių ECR ir GS1 organizacijų ekspertams. „Telema“ didžiuojasi, kad pagrindinis vadovo autorius buvo mūsų generalinė direktorė Hele Hammer, kuri šiame projekte atstovavo akademinį partnerį – Talino technikos universitetą.

Vadove pateikiami įrankiai ir šablonai, pavyzdžiui, VMI sutaupymų skaičiuoklė ir VMI sutarties šablonas, kurie palengvina VMI įgyvendinimą. Nemokamą egzempliorių anglų kalba galima atsisiųsti iš projekto lyderio „GS1 Šveicarija“ interneto svetainės: “Best practice in implementing VMI – a recommendation by the ECR Community”.

Grįžti į turinį

Elektroninės sąskaitos sumažins PVM atotrūkį Latvijoje 40 mln. eurų

2016 m. kovo mėn. Latvijos valstybinė Mokesčių inspekcija inicijavo projektą, pagal kurį 2018 m. turėtų būti įvestas privalomas elektroninių sąskaitų ir elektroninių važtaraščių naudojimas. Tuo siekiama sumažinti mokestinių pažeidimų skaičių, padidinti skaidrumą ir automatizuoti PVM mokesčio deklaravimą.

Vyriausybė įvertino, kad PVM atotrūkį galima sumažinti 5 proc. PVM atotrūkis – tai skirtumas tarp teorinio PVM įsipareigojimų sumos ir surenkamos PVM sumos. PVM atotrūkio sumažinimas 5 proc. reikštų 40 mln. papildomą PVM mokesčio sumą.

Mokesčių inspekcija planuoja gauti visų Latvijoje išrašomų PVM sąskaitų-faktūrų kopijas. Siekiama, kad tai vyktų automatiškai, išrašant elektronines sąskaitas iš tiekėjų apskaitos valdymo sistemų.

Darbo grupė, kurios gretose valstybinių, prekybos įmonių, EDI operatorių atstovai, šiuo metu diskutuoja dėl elektroninio sąskaitų ir elektroninių važtaraščių formato, aptaria saugumo klausimus, paslaugos kaštus bendrovėms ir tikslius projekto įgyvendinimo terminus. Kitas darbo grupės susitikimas numatytas 2016 m. rugpjūčio mėn.

Grįžti į turinį

Talinas ir Vilnius galėtų sutaupyti 15 mln. eurų

2016 m. birželio mėn. Šveicarijos bendrovės „Billentis“ e-sąskaitų ekspertai parengė metinę ataskaitą „e-sąskaitos/ e-atsiskaitymai. Skaitmeninimas ir automatizavimas“. Šiais metais ataskaitoje daugiausiai akcentuojama, kad PDF sąskaitų pakeitimas elektroninėmis sąskaitomis yra esminis dalykas, leidžiantis automatizuoti procesus.

Pasaulyje kasmet išrašoma per 370 milijardų sąskaitų ir tik 10 proc. iš jų yra tikros elektroninės. Apie dešimtadalis. visų sąskaitų išrašomos viešojo sektoriaus įstaigoms, todėl būtent šis sektorius yra vienas svarbiausių e-sąskaitų rinkos dalyvių. Pagal naujausias ES direktyvas viešojo sektoriaus įmonės iki 2018 m. turi pereiti prie elektroninių sąskaitų.
Naujausioje „Billentis“ ataskaitoje vertinama, kiek viešasis sektorius galėtų sutaupyti, jei 60 proc. pirkimo sąskaitų galėtų būti gaunamos kaip struktūruotos elektroninės sąskaitos. Pavyzdžiui Vilnius ir Talinas elektroninių sąskaitų pagalba kasmet galėtų sutaupyti 15 mln. eurų. Tai įspūdinga suma!

Talino miesto IT direktorius Martinas Männilas komentuoja: “Gal 15 milijonų suma kiek ir perdėta, tačiau galime patvirtinti, kad perėjimo prie e-sąskaitų projektas buvo vienas sėkmingiausių finansinių paslaugų projektų. Investicijos rentabilumas buvo aukštas, o atsipirkimo laikas tik 6 mėn.”

Skaitykite daugiau apie naująją automatizavimo erą, verslo partnerių įtraukimą, kliūčių įgyvendinant elektroninių sąskaitų įdiegimo projektus įveikimą ir dar daug įdomios informacijos čia: www.billentis.com

Grįžti į turinį