ENG EST LIT
LOGIN
Sākums

Telema jaunumi

Print

Nordea Finance Latvijā izmanto Telema eFactoring

2015. gada novembrī Nordea Finance Latvijas filiāle sāka izmantot Telema eFactoring pakalpojumu. Pakalpojums ļauj automātiski pārsūtīt e-rēķinus fakturēšanas bankai, nodrošinot piegādātājiem ātrāku to operāciju finansēšanu. Pirmais piegādātājs, kurš lietoja Telema e-fakturēšanas pakalpojumu Latvijā, bija Premia FFL, kas sūtīja e-rēķinus vienlaicīgi Rimi un Nordea.

2015. gadā Telema darījumu apjoms Latvijā pieauga par vairāk nekā 30%. Pieaugumu galvenokārt nodrošināja piegādātāji, kas pievienojās FMCG (fast moving consumer goods ― ikdienas patēriņa preces) sektorā, piemēram, L’Oreal, Pure Distribution, Jungent, Arkolat un Smiltenes Piens. Jaunas mazumtirdzniecības ķēdes Drogas pievienošanās ar 100 veikaliem 2015. gada martā bija nozīmīga e-dokumentu plūsmas pieaugumā.


Atpakaļ uz saturu

116 Eurokos kosmētikas veikali Lietuvā

2015. gada septembrī Telema Lietuvas filiāle parakstīja līgumu ar Kosmelita ― Eurokos veikalu, lielākās kosmētikas veikalu ķēdes Lietuvā, operatoru. Lietuvā Kosmelita pieder 116 veikali, kurus apgādā Telema tīklā labi zināmi piegādātāji L'Oreal un Kruzas NCD. Integrēšana ar Telema sistēmām tuvojas noslēgumam un dokumentu plūsma sāksies 2016. gada sākumā.

Svarīgu kosmētikas piegādātāju pievienošana gada sākumā veicināja jaunu sektora mazumtirgotāju pievienošanos. Starptautiskā tirdzniecības ķēde Douglas (30 veikalu) pievienojās Telema tīklam 2015. gada pavasarī, gatavojas pievienoties arī citi tirgotāji.

Atpakaļ uz saturu

Igaunijas Bruņotie spēki izmantos Telema e-rēķinu sistēmu

Telema ar patiesu lepnumu paziņo, ka Kaitsevägi (Bruņotie spēki) paplašina Telema pakalpojumu lietošanu. Mēs to uzskatām par nelielu mūsu ieguldījuma daļu valsts aizsardzībā.

Līdz ar Igaunijas publiskā sektora pāriešanu uz e-rēķiniem 2016. gadā Kaitsevägi pilnveido iegādes rēķinu procesus. To mērķis ir saņemt visus rēķinus elektroniski. Visu iegādes rēķinu saņemšana elektroniskā veidā ļaus Kaitsevägi izmantot elektronisku rēķinu apstiprināšanas plūsmu, automātisku izmaksu sadalījumu un importēt rēķinus savās ERP (uzņēmuma resursu plānošanas) sistēmās, kā arī veikt elektronisku arhivēšanu.

Lai gan tiek prognozēts, ka rēķinu apstrādes laiks saīsināsies par 50–70%, galvenais ieguvums būs visa procesa caurredzamība un pārraudzīšana. Visi Kaitsevägi piegādātāji tiek aicināti pēc iespējas ātrāk sākt sūtīt e-rēķinus.


Atpakaļ uz saturu

DIY sektora jaunumi: Moki-veži Lietuvā, Knauf Latvijā, Bauhaus Igaunijā

DIY (Do-It-Yourself ― Dari pats) jeb būvmateriālu sektors arvien vairāk pievēršas EDI izmantošanai. 2015. gada rudenī Lietuvas DIY mazumtirgotājs Moki-veži ar 24 veikaliem attīstīja savas sistēmas un integrēja tās Telema EDI tīklā. Lietuvas piegādātājs Dekorika izveidoja savienojumu ar Bauhof un Rautakesko Igaunijā.

Vairāki DIY piegādātāji Latvijā ― Knauf, Eirofiltri un SIKA Baltic ― pievienojās Telema tīklam. Šie piegādātāji apmainās dokumentiem ar lielajiem mazumtirgotājiem DEPO un Kurši.

Pirmie Bauhaus e-pasūtījumi Igaunijā tika veikti 2015. gada jūlijā. Daudzi piegādātāji apsveica šo iespēju un aktīvi to izmanto, piemēram, Penosil. 2015. gada otrajā pusē Telema EDI tīklam pievienojās jauni DIY piegādātāji ― Uninaks AS un Riia Lakid OÜ, kas apmainās dokumentiem ar vienu no lielākajiem Igaunijas DIY mazumtirgotājiem Bauhof (14 veikali).


Atpakaļ uz saturu

Telema ieteikumu indekss ir 41 ― visu laiku labākais sasniegums

2015. gada novembrī Telema varēja skaitīt cāļus šajā gadā. Ikgadējā ieteikumu indeksa (NPS) aptauja uzrādīja 41 punktu ― uzlabojumu par diviem punktiem, salīdzinot ar iepriekšējo un uzstādot jaunu rekordu.

Puse no 490 aptaujātajiem deva Telema augstāko novērtējumu ― 9―10 punktus. Vidējais rezultāts bija 8,26, tas arī ir visu laiku labākais rezultāts. Klienti norādīja, ka Telema pakalpojumi ir profesionāli, ātri un ērti.

Uzņēmumi, kas izmanto integrētos risinājumus (tajos uzņēmuma biznesa programmatūra ir savienota ar Telema EDI sistēmu), izjūt augstāku vērtību un apmierinātību nekā tie, kuri izmanto vienkāršākus tīmekļa risinājumus. Vienalga, vai ikmēneša dokumentu apjoms ir tikai daži simti vai desmitiem tūkstošu, EDI klienti atzīst, ka, pateicoties Telema pakalpojumiem,
ir pieaugusi darba efektivitāte;
personāls (tirdzniecības pārstāvji, grāmatveži) var koncentrēties uz saviem pamatpienākumiem;
ir uzlabojušās attiecības ar tirdzniecības partneriem.

"Kopš sākām izmantot Telema pakalpojumus, mūsu ikdienas darba slodze ir samazinājusies par 80% un darbs kļuvis vieglāks," apgalvo Mari Rihtla, Alexela Oil AS uzpildes stacijas vadītāja (Igaunijas degvielas uzpildes staciju ķēde ar 63 stacijām).


Atpakaļ uz saturu