ENG EST LIT
LOGIN
Sākums

AV 12-2012

Print

31.12.2012

 

TELEMA AVĪZES 2012 SATURA RĀDĪTĀJS


E-RĒĶINU UN EDI DOKUMENTU TIRGUS JAUNUMI

* Baltijas mazumtirgotāji, EDI prakse un tendences 2012. gadā
* ES Direktīva Nr. 2006/112/EK par PVN un e-rēķiniem
* Bauhof ir ieviesis attīstītu četru dokumentu iesniegšanas procesu
* E-čeki no mazumtirgotāja patērētājam Igaunijā


TELEMA JAUNUMI
* Nozīmīgākie notikumi Telema 2012.gadā
* Tīkla paplašināšana: jauni piegādātāji un mazumtirgotāji
* Atsauksmes no klientu apmierinātības aptaujas
* Klientu atbalsta pieprasījumi ar Telema Service Web starpniecību


PAKALPOJUMU UNPRODUKTU JAUNUMI
* Telema Web4Doc ieguva II vietu nominācijā Gada notikums loģistikā 2012
* Telema MMT: tirgvedības risinājumi, preču attēli u. c.
* Telema TeleSales – ērts pasūtījumu pieņemšanas veids pa tālruni
* Telema VMI– automātiska pasūtījuma papildināšana
* Telema EDI un Web Services ziņas


PARTNERI
* Telema EDI modulis Baltijas ERP programmatūrās
* Telema sadarbojas ar Tallinas Tehnoloģiju Universitāti
* Interesantas konferences un semināri 2012. gadā
* Telema kļūst par LIKTA biedru


TELEMA KOMANDA
TELEMA SKAITĻOS
E-RĒĶINU UN EDI DOKUMENTU TIRGUS JAUNUMI

 

Baltijas mazumtirgotāji, EDI prakse un tendences 2012. gadā


Noteicošā tendence 2012. gadā starp Baltijas valstu mazumtirgotājiem EDI kontekstā bija tuvināšanās arvien vairāk lietot EDI dokumentus pirkšanas procesā. Liela daļa mazumtirgotāju sāka EDI pasūtījumu ieviešanu, jo tie ļauj tirgotājam automatizēt un atvieglot pasūtīšanas procesu. EDI pasūtījumu vērtība ir skaidri saprotama arī piegādātājiem, jo ievērojami tiek samazināta kļūdas iespējamība, kā arī tiek samazināts laiks, kad prece tiek nogādāta veikalā. Visbiežāk, otrs dokuments, kas tiek ieviests ir EDI rēķins. 


Līdz ar 2012.gada beigām, liela daļa Baltijas valstu mazumtirgotāji ir ieviesuši iespēju lietot EDI pasūtījumus un EDI rēķinus. Līderi Baltijas valstīs EDI dokumentu transportešānā ir tādi mazumtirgotāji kā Prisma Estonia, Selver un Rimi Baltics. Prisma Latvija un Lietuva pagaidām ir mazāks lietojuma rādītājs, tāpāt kā Palink, Norfos Mazmena, Aibe un Top!. ETK Estonia ir vienīgais mazumtirgotājs, kas izmanto EDI nosūtīšanas paziņojumus un EDI pasūtījumus, kurus sāka izmantot pavisam nesen. Tiek lēsts, ka šī mazumtirgotāja EDI lietojums būs divkāršojies jau 2013.gadā.  ABC Supermarkets veikalu tīkls Igaunijā, tāpat kā OG Elektra tīkls lieto EDI pasūtījumus un rēķinus par aptuveni 50%. Lielākais mazumtirgotājs atlika savu liela mēroga EDI pasūtījumu un rēķinu ieviešanu līdz 2013.gadam.

Otra tendence, ko mēs novērojām, ir tuvināšanās 4 dokumentu piegādei. Tātad papildus EDI pasūtījumiem un rēķiniem, tiek pievienoti arī EDI nosūtīšanas un EDI piegādes paziņojums. Pašreiz nosūtīšanas paziņojums ir labi pazīstams dokuments un tiek lietots vairāku uzņēmumu ikdienas darbā, savukārt piegādes paziņojuma ieviešana ir bijis izaicinošs darbs vairumam piegādātāju. Vairākas ERP sistēmas neatbalsta šādu dokumenta tipu. Turklāt, vairāki piegādātāji nav pieraduši lietot nosūtīšanas paziņojumus arī papīra formātā. Tamdēļ, mēs paredzam, ka nosūtīšanas paziņojuma izplatīšana un ieviešana būs lēna un var prasīt vairākus gadus, ne mēnešus.

Daži mazumtirgotāji, kas aktīvi veicina 4Doc: kā pirmie sākā Selver jau 2010.gadā ar saldētu produktu piegādātājiem, Rimi – 2012.gadā ar piegādes paziņojumu, pievienojot nosūtīšanas paziņojumu 2013.gadā, Bauhof – būvmateriālu sektorā, no 2012.gada nogales. Bauhof projekts ir viens no veiksmīgākajiem, jo tika labi izplānots un arī izpildīts. Līdz 2012.gada beigām vairāk kā 100 piegādātāju jau izmanto 4Doc risinājumu un piegādātāju skaitam, kuriem ir iespējams uzsākt 4Doc aprites procesu, vajadzētu palielināties līdz 300. Bauhof plāno uzsākt EDI dokumentu apriti Lietuvā 2013.gadā. 


Iemesls, kāpēc tika atlikts lielākā mazumtirgotāja EDI pasūtījumu un rēķinu ieviešanas projekts, bija tā vēlme uzlabot un EDI funkcionalitāti, kas atbalsta 4Doc risinājumu, tā vietā lai turpinātu ar ierasto divu dokumentu modeli. Pilnā apmērā 4Doc EDI projektu tiek plānots aktivizēt 2013.gadā.

Atpakaļ

 

ES Direktīva Nr. 2006/112/EK par PVN un e-rēķiniem


Lai nodrošinātu atbilstību ES Direktīvas Nr. 2006/112/EK prasībām, uzņēmums Telema ir ieviesis jaunu Telema eDoc 2.7.0. versiju. Būtiskākās izmaiņas skar rēķinā norādāmos rekvizītus: tagad ir jānorāda pilna kontaktinformācija, piemēram, adrese, reģistrācijas numurs, PVN reģistrācijas numurs utt. Līdz šim daudzos dokumentos tika norādīts tikai saņēmēja kods un nosaukums, bet trūkstošo informāciju Telema aizpildīja sūtītāja vārdā. Tomēr ES direktīvā ir norādīts, ka rēķinos sūtītājam ir jānorāda visa nepieciešamā informācija, to nedrīkst pārveidot sūtīšanas gaitā.
Pilna Telema eDoc 2.7.0 specifikācija un izmaiņu žurnāls ir pieejams šeit.


Atpakaļ

 

Bauhof ir ieviesis attīstītu četru dokumentu iesniegšanas procesu


2012. gads bija izšķirošs EDI (elektroniskā datu apmaiņa) attīstībā būvmateriālu (Do It Yourself (dari pats), DIY)  mazumtirdzniecības sektorā. Igaunijas vadošā DIY mazumtirdzniecības ķēde Bauhof ieviesa uzlabotu četru dokumentu iesniegšanas procesu. Līdz ar to gada beigās aptuveni 100 būvmateriālu piegādātāju veica dokumentu apmaiņu EDI ar Telema tīkla starpniecību.
Bauhof par savu EDI operatoru 2011. gadā izvēlējās uzņēmumu Telema. Kopš tā laika mūsu speciālisti nodarbojas ar tāda četru dokumentu iesniegšanas risinājuma izstrādi un ieviešanu, kas atbilstu visām specifiskajām DIY nozares prasībām. Tika izstrādāti daži papildpakalpojumi, piemēram, datu pārbaude un dokumentu saskaņotības noteikšana.
Tā kā tagad jaunie risinājumi ir izstrādāti un atbilstoši darbojas, 2013. gadā tiek plānots ievērojams pieaugums EDI pielāgošanā DIY sektorā. 

 

Atpakaļ


E-čeki no mazumtirgotāja patērētājam Igaunijā


Igaunija ir spērusi vēl vienu soli uz priekšu, lai atbrīvotos no papīra dokumentiem tirdzniecībā. Ideja, ka mazumtirgotājs var izsniegt e-čeku klientiem, virmojusi gaisā vairākus gadus, bet tā kļuva par realitāti 2012.gadā, kad Valsts Nodokļu Inspekcija kļuva ieinteresēta šajā risinājumā.  E-čeks aizvietotu drukāto čeku no POS termināļa un klientisanemtu e-čeku pārskatu, ko būtu iespējams apskatīt īpaši šim nolūkam paredzētā interneta vietnē vai internetbankā. Tādi progresīvi mazumtirgotāji kā Tallinna Kaubamaja un Euronics ir izteikuši interesi testēt e-čeka lietošanas iespēju. E-čeka tehniskā risinājuma pilnveidošana notiks 2013.gadā. Neskatoties uz to,  kamēr netiks atrisināts šīs idejas biznesa modelis, mēs neredzam ātru šī risinājuma ieviešanu. 


Atpakaļ


TELEMA JAUNUMI


Nozīmīgākie notikumi Telema 2012. gadā

Šis, 2012.gads, Telema ir bijis vēl viens straujas izaugsmes gads. EDI dokumentu skaits, kas apmainīti izmantojot Telema sistēmu ir audzis par 23% , kas ir 8 miljoni dokumentu gadā. Populārākais EDI dokuments joprojām ir pasūtījums, kam cieši seko EDI rēķins. Kopumā, aptuveni 20 dažādi EDI dokumentu tipi tiek apmainīti izmantojot Telema.

Šogad ieņēmumi ir auguši par 24%. Ar līgumsaistībām esošo klientu skaits ir palielinājies līdz ar ieņēmumiem. Mūsu klienti atrodas 14 dažādās valstīs, bet lielākā daļa no tiem atrodami Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Mums ir prieks redzēt, ka straujā izaugsme negatīvi neatspoguļojās uz vienu no galvenajiem darbības rādītājiem – klientu apmierinātību. To mēs mērījām ar Klientu Lojalitātes Rādītāju (Net Promoter Score, NPS), kura rezultāts bija 30%.

Veicinot izaugsmi, Telema 2012. gadā savā komandā uzņēma vairāk kā 10 lieliskus profesionāļus. Visa komanda smagi strādāja, lai padarītu mūsu servisu vēl pieejamāku un vieglāk lietojamu. Jauni produkti, uzlabots klientu atbalsta process, kā arī pievienoti pašapkalpošanās pakalpojumu serviss Telema Service Web, tie ir tikai daži piemēri tam progresam, kas sasniegts 2012. gadā. 

 
Divas nozīmīgas jomas, kurām 2012. gadā pievērsta pastiprināta uzmanība:
1.    Out-of-Box Servisa attīstība, kas ļaus mūsu klientiem izmantot arvien vairāk un vairāk pašapkalpošanās funkcijas, bet mūsu palīdzības dienestam paātrināt jaunu klientu aktivizācijas procesu.
2.    Telema Sertificētie Partneri – projekts, kura mērķis pievienot Telema EDI Moduli plaši izmantotām grāmatvedības programmatūrām, un padarītu pievienošanos Telema ievērojami ātrāku un ar samazinātām izmaksām. Līdz 2012.gada beigām, mēs bijām priecīgi sagaidīt 6 Telema Sertificētu partneru pievienošanos

2012. gadā Telema turpināja izplatīt ideju par atbrīvošanos no papīra dokumentiem tirdzniecības procesos, kā arī veicinājām sadarbību ar universitātēm un sabiedrisko sektoru, lasot lekcijas un palīdzot organizēt seminārus un konferences par tēmu.

Atpakaļ

 

Tīkla paplašināšana: jauni piegādātāji un mazumtirgotāji

 

2012. gadā vairāk nekā 100 jaunu piegādātāju un aptuveni 300 veikalu pievienojās Telema tīklam. Jauno piegādātāju vidū ir Premia (izmanto gan EDI, gan Telema MMT risinājumus) visās trijās valstīs, izdevniecība ŠVIESA Lietuvā un Putnu fabrika Ķekava Latvijā. Pircēju vidū ir Harju un Rapla TÜ Igaunijā, Kilminė UAB (Express Market) un Danutes Varanavičienes (Danutė Varanavičienė) uzņēmums (Aibė biedrs) Lietuvā un LPB veikali Latvijā. Interesanti pilotprojekti ir arī AleCoq un lielākā mazumtirgotāja EDI savienojums. 2012. gadā lielākais pieaugums bija novērojams DIY nozarē. Gada sākumā EDI lietoja aptuveni desmit DIY veikali un pieci piegādātāji. 2012. gada beigās jau 100 veikali un 40 piegādātāji veica EDI dokumentu apmaiņu.

2012. gada beigās Telema klienti bija no vairāk nekā 14 valstīm. Lielākā daļa klientu ir no Baltijas valstīm. Vairāk nekā 3000 veikali un 1000 piegādātāji veic dokumentu apmaiņu ar Telema starpniecību. Kopējais dokumentu skaits pārsniedz astoņus miljonus, tas ir par miljonu vairāk nekā pagājušajā gadā.
Visu Telema klientu saraksts ir pieejams Telema mājas lapā. Tādējādi jaunie un esošie tīkla biedri var viegli paplašināt savu EDI pārklājumu. Nosūtiet pieprasījumu savienošanai, izmantojot mūsu Telema Service Web tīmeklī pieejamo pieprasījuma formu, un EDI dokumentu apmaiņa var sākties.


Atpakaļ

 

Atsauksmes no klientu apmierinātības aptaujas


„Pilnībā izstrādāta sistēma, kas atbilstoši darbojas. Ērta gan pircējiem, gan piegādātājiem.”
Fiskars Estonia AS, Telema EDI piegādātājs

 

Telema ikgadējās klientu apmierinātības aptaujas rezultāti tika saņemti decembrī. Šogad atbildes tika saņemtas no vairāk nekā 500 respondentiem. Klientu sniegtais vidējais novērtējums desmit ballu skalā bija 7,9, un gandrīz puse respondentu novērtēja Telema ar deviņām vai desmit ballēm; tas nozīmē, ka viņi ieteiktu uzņēmuma pakalpojumus saviem draugiem vai kolēģiem. Aprēķinātais NPS (klientu lojalitātes rādītājs) bija 30 ‒ viens no labākajiem Baltijā.

 

Mūsu klienti izteica mums ne tikai atzinību un laipnus vārdus, bet arī konstruktīvus norādījumus par to, kas būtu uzlabojams. Pamatojoties uz šiem ierosinājumiem, varēsim uzlabot mūsu pakalpojumu kvalitāti un sasniegt vēl augstāku līmeni. Lai lasītu vairāk aptaujā iegūto komentāru, spiediet šeit .

 

Atpakaļ

 


Klientu atbalsta pieprasījumi ar Telema Service Web starpniecību

 

2012. gadā Telema investēja arī tehniskā atbalsta un klientu apkalpošanas pakalpojuma attīstībā, nodrošinot iespēju iesniegt pieprasījumus ar Telema Service Web starpniecību. Pasūtītājiem tagad ir iespēja nosūtīt visu veidu pieprasījumus no Service Web: pievienot jaunus partnerus, pievienot/noņemt/mainīt uzņēmumu, jomu vai lietotāja informāciju, kā arī nosūtīt informācijas pieprasījumus.


Pieprasījumu sūtīšanai, izmantojot Telema Service Web, ir vairākas priekšrocības:
 - nav nepieciešams atkārtoti ievadīt kontaktinformāciju;
 - visi pieprasījumi tiek automātiski reģistrēti, un apstiprinājums tiek nosūtīts sūtītājam;
 - pieprasījumi tiek nosūtīti drošāk, vienkāršāk un ātrāk:
     * drošāk ̶ pieprasījumi tiek pieņemti tikai no apstiprinātiem lietotājiem;
     * vienkāršāk ‒ nav jāmeklē e-pasta adrese vai jāsazinās ar Telema atbalsta dienesta kontaktpersonu;
     * ātrāk ‒ pieprasījumu apstrāde kļūst ātrāka, jo pieprasījumi tiek labāk klasificēti.

 

Atpakaļ

 


PAKALPOJUMU UN IZSTRĀDĀJUMU ZIŅAS

 

Telema Web4Doc ieguva II vietu nominācijā Gada notikums loģistikā 2012.

 

Tā ir ikgadēja balva, ko pasniedz jau vienpadsmito gadu par gada laikā veiktajiem ievērojamākajiem uzlabojumiem loģistikā. Šogad Telema Web4Doc dalīja II un III vietu šajā konkursā.

 

Websupplier 4DOC ir vienkārša un pieejama tīmekļa lietojumprogramma, ar kuras palīdzību piegādātāji spēj apmierināt jaunās mazumtirdzniecības ķēžu prasības ‒ četru dokumentu iesniegšanu. Četru dokumentu modeli jau kopš 2010. gada izmanto mazumtirgotājs Selver; Bauhof to uzsāka 2012. gada novembrī. Rimi šobrīd plāno un īsteno nepieciešamos posmus, sistēmas palaišana ir paredzēta 2013. gadā.

 

Atzinību guvušais Telema 4Doc pakalpojums ir noderīgs mazākiem piegādātājiem, kuriem nav modernu sistēmu. Pateicoties Telema 4Doc portālam, viņiem nebūs jāveic lieli ieguldījumi jaunās sistēmās. Lai iegūtu plašāku informāciju par Telema Web4Doc, sazinieties ar mūsu produktu menedžeri Kadri Koorits.

 

Atpakaļ

 


Telema MMT: tirgvedības risinājumi, preču attēli u.c.

 

Tirdzniecības pārstāvja uzdevumos ir iekļauta gan vienkārša pasūtījumu pieņemšana, gan tirgus informācijas iegūšana. Pārdošanas rādītāju, preču izvietojuma veikalos un pircēju uzvedības uzraudzība kļūst aizvien nozīmīgāka. Visas šīs darbības un uzdevumus tagad atbalsta pilnveidotā Telema MMT funkcionalitāte.

 

Ar jauno Surveys Module (aptauju moduli) iespējams precīzāk izpētīt mērķauditoriju. Tagad iespējams adresēt konkrētas anketas konkrētiem klientiem, kā arī noteikt, kuri tirdzniecības pārstāvji tās aizpildīs. Aptaujas iespējams noteikt kā obligātas vai pēc izvēles, kā arī izvēlēties to biežumu. Rezultāti tiek lejupielādēti Telema pakalpojumu tīmeklī turpmākai analīzei.


Ar jauno Merchandising Module (tirgvedības moduli) iespējams gūt labāku priekšstatu par to, kāda ir situācija ar precēm veikalos. Iespējams noteikt preču deficītu, liekos krājumus, preču daudzumu plauktos un mazumtirdzniecības cenu. Turpmāku informācijas analīzi ir iespējams veikt Telema service web.
Lai uzzinātu vairāk par Telema MMT lietotājam draudzīgajām īpašībām, apmeklējiet

www.telema.com. Ja rodas jautājumi, lūdzu, sazinieties ar mūsu produktu menedžeri Sven Uustalu.

 

Atpakaļ

 

Telema TeleSales – ērts pasūtījumu pieņemšanas veids pa tālruni


Ir daudz nelielu mazumtirgotāju, kuriem nav interneta pieslēguma vai pat datora, lai nosūtītu savus pasūtījumus piegādātajiem, nemaz nerunājot par EDI. Savus pasūtījumus viņi var veikt tikai pa tālruni.


Telema TeleSales ir ērts pasūtījumu pieņemšanas veids no šādiem maziem pasūtītājiem. Tā kā TeleSales ir tīmeklī pieejams pasūtījumu veikšanas modulis, tam ir iespējams piekļūt no jebkuras vietas ‒ tā ir tā galvenā priekšrocība. Ar TeleSales ir iespējams ietaupīt līdzekļus, ja ERP sistēmas lietotāja licences ir dārgas. Lietotāju pievienošana TeleSales ir ļoti vienkārša un ātra. Jaunu lietotāju iespējams aktivizēt stundas laikā.


TeleSales pasūtījumi tiek pieņemti pa tālruni, Telema Service Web tos ievada piegādātāja tirdzniecības darbinieki, pamatojoties uz piegādātāja datiem par preci. Pasūtījums tiek nekavējoties nosūtīts uz piegādātāja ERP sistēmu. Lai dati par preci atrastos sistēmā, ir jāveic regulāra partneru informācijas, kā arī informācijas par preci un cenu augšupielāde Telema sistēmā.


P.S. TeleSales pakalpojumu ir iespējams lietot Telema MMT vietā, ja ierīce ir nozaudēta vai salūzusi vai arī pārstāvja prombūtnes laikā.

Ja rodas jautājumi, lūdzu, sazinieties ar mūsu produktu menedžeri Sven Uustalu.


Atpakaļ

 

Telema VMI– automātiska pasūtījuma papildināšana


Telema VMI (Vendor Managed Inventory jeb piegādātāja regulējamie krājumi) ir risinājums, kas aktivizē piegādātājatāja regulējamo krājumu piegādes ķēdes politiku. Tā vietā, lai mazumtirgotājs veiktu pasūtījumus, piegādātājam ir tiesības pašam papildināt preces, pamatojoties uz minimālajiem un maksimālajiem līmeņiem un tirdzniecības pārskatiem.

 

Pastāv trīs Telema VMI versijas: VMI Lite sniedz iespēju piegādātājam aplūkot tirdzniecības pārskatus ar Telema Web starpniecību, VMI EDI, kas pārsūta tirdzniecības un krājumu pārskatus uz piegādātāja ERP sistēmu, un VMI Premium, kas ir sarežģīts tīmekļa risinājums. Izmantojot Telema VMI Premium, ir iespējams uzraudzīt piegādātāja preču krājumu līmeņus mazumtirgotāju veikalos, gūt priekšstatu par to, cik dienām pietiks šo krājumu (DOS Days of Sales (pārdošanas dienas)), kā veikusies tirdzniecība atsevišķos veikalos pēc kampaņas utt.


2012. gada decembrī palaistā jaunā iespēja ļauj izveidot automātisku papildināšanas pasūtījumu. Automātiskajā pasūtījumā norādīto preču daudzums tiek noteikts vai nu kā starpība starp maksimālo un pašreizējo krājumu līmeni, vai arī tas ir identisks pārdotajam preču daudzumam kopš pēdējās piegādes. Ja nepieciešams, ir iespējams mainīt daudzumus, kā arī pievienot vai noņemt preces, piemērot atlaides utt.


Telema VMI nosūta pasūtījumus tieši uz uzņēmuma ERP sistēmu turpmākai apstrādei. Lai uzzinātu vairāk par Telema VMI risinājumiem, lūdzu, sazinieties ar VMI izstrādājumu menedžeri Sven Uustalu.


Atpakaļ

 

Telema EDI un Web Services ziņas


Telema speciālistu komanda strādāja pie jaunas funkcionalitātes izstrādes esošajā Telema EDI pamatsistēmā, padarot lietošanu daudz vienkāršāku. Daļa jau ir pieejama klientiem, pārējais būs pieejams pēc mūsu stingro testēšanas procedūru pabeigšanas.

 

Jaunā funkcionalitāte galvenokārt ir saistīta ar mūsu klientu pašapkalpošanos. Uzņēmumu administratīvie lietotāji var veikt:

• apvienošanas pieprasījumus;
• uzraudzīt uzņēmuma profilu; un
• pārvaldīt lietotāja tiesības.
Pateicoties uzlabojumiem sistēmā, Telema EDI kļūs ērtāka, kā arī saīsināsies laiks, kas nepieciešams, lai piekļūtu vajadzīgajai funkcionalitātei. Tādējādi tiks paaugstināta arī sistēmas drošība un uzticamība, jo visas pašapkalpošanās darbības varēs veikt tikai apstiprināti lietotāji. Telema nodrošinās labāku klientu profilu pārskatu, tādējādi sniedzot iespēju ātrāk reaģēt problēmu novēršanas gadījumā.


Lielākā daļa pilnveidojumu ir vērsti uz tīmekļa saskarnes lietojamības uzlabošanu. Piemēram, dokumentu sarakstos ir jaunas ikonas, kas norāda, vai dokuments jau ir ticis apstrādāts vai nē. Ir pievienotas vairākas jaunas funkcionalitātes, piemēram, pasūtījumu un citu dokumentu šabloni. Daudzi piegādātāji ir atzinīgi novērtējuši jaunās iespējas, piemēram, izdrukāt rēķina melnrakstu un izmantot to kā preces pavaddokumentu.


Saistībā ar 4Doc risinājumiem atzinību ir guvušas jaunās funkcionalitātes, piemēram, paziņojums par nosūtīšanu Telema Service Web, pamatojoties uz pasūtījumu, kas saņemts no mazumtirgotāja, vai rēķina izrakstīšana, pamatojoties uz paziņojumu par saņemšanu (šīs funkcionalitātes ir godalgotā Telema Web4Doc risinājuma daļa (vairāk informācijas šeit). 


Atpakaļ

 


PARTNERI


Telema EDI modulis Baltijas ERP programmatūrās


Lai padarītu gala lietotāju pievienošanos Telema EDI sistēmai ātru un izdevīgu, Telema ir izvirzījusi mērķi ieviest EDI funkcionalitāti Baltijā plašāk lietotajās finanšu programmatūrās. Tādēļ tiek izstrādāta sadarbības programma ar IT atbalsta uzņēmumiem.


Kļūstot par sertificētu Telema partneri, ERP atbalsta uzņēmumi var piedāvāt saviem klientiem vienkāršu, ātru un lētu EDI savienojumu un dokumentu apmaiņas iespēju ar vairāk nekā 1000 uzņēmumiem. Tas nozīmē arī, ka IT partneris un Telema ir vienojušies par gala lietotāja aktivizēšanas nosacījumiem, ‒ cik ilgu laiku prasīs EDI ieslēgšana šajā programmatūrā un cik daudz tas izmaksās. Piemēram, EDI mandāta aktivizēšana KMA programmatūrā Ladu aizņem vienu darba dienu un ir bez maksas uzņēmumam, kas to pasūta. SAF gadījumā tas izmaksā EUR 450 un aizņem līdz septiņām darba dienām.


Šobrīd uzņēmumam Telema ir seši sertificēti partneri – Sysdec, KMA, Taavi Tarkvara, BCS Itera, Ankravs (LAT), Rivile (LIT). Izstrādes procesā ir New Vision, Nixor EE, Latinsoft (LAT), ELMI (LAT) un FVS (LIT). Vairāk informācijas par sertificētajiem partneriem un Telema moduļa aktivizēšanas nosacījumiem ir pieejams šeit. Ar IT partneru sadarbību saistītu projektu vadītāja kopš 2012. gada ir Merlin Saareste.


Atpakaļ

 

Telema sadarbojas ar Tallinas Tehnoloģiju Universitāti


Telema vadītāja Hele Hammer šobrīd ir arī Tallinas Tehnoloģiju Universitātes (TUT) Piegādes ķēžu pārvaldības nodaļas (Supply Chain Management Department) vadītāja, kur ir atklāta jauna SCM maģistra studiju programma. 2012. gada rudenī tika uzņemti pirmie studenti šajāmaģistra studiju programmā, veiksmīgo kandidātu vidū bija Sven Uustalu un Raul Silde no uzņēmuma Telema. Turklāt Telema komanda organizēja pasaulslaveno spēli MIT Beergame SCM maģistrantūras pirmā kursa studentiem, tā turpmāk kļūs par ikgadēju tradīciju.


Telema turpina arī organizēt lekcijas Tallinas Lietišķo zinātņu universitātē (Tallinn University of Applied Sciences). Telema eksperti vadīja loģistikas studentiem kursu par EDI, tās vēsturi un praktisko lietojumu.

Lekciju lasīšana Telema darbiniekiem ir laba motivācija un patīkamas pārmaiņas ierastajā darba ikdienā. Tas ir arī labs veids, kā sniegt savu ieguldījumu informācijas par EDI vērtīgumu izplatīšanā un palīdzēt attīstīties jauno speciālistu paaudzei ar plašām zināšanām.


Atpakaļ

 

Interesantas konferences un semināri 2012. gadā


Kā vadošajam EDI operatoram Baltijā, Telema ir tiesības un pienākums attīstīt tirgu, izplatot tajā novatoriskas idejas. Gada laikā Telema piedalījās vairākos pasākumos, kuros tika apspriestas tēmas par tirdzniecību, piegādes ķēdēm un informācijas apmaiņu.


Telema uzticīgi atbalsta konferenci TEDx Tallinn, piedaloties tajā jau trešo gadu. Telema atbalstīja arī pirmo Äripäev rīkoto ikgadējo Tirdzniecības kongresu. Vēl viena tradīcija ir atbalstīt ikgadējo ECR Baltijas forumu. Šajā forumā un arī VIII ikgadējā Sagādes konferencē TallināTelema pārstāvji stāstīja par VMI risinājumiem.


Atpakaļ

 

Telema kļūst par LIKTA biedru


Telema meitasuzņēmums Latvijā ir kļuvis par Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijas LIKTA biedru. Tā ir 1998. gadā dibināta profesionāla asociācija, kas apvieno vairāk nekā 80 nozīmīgus IT uzņēmumus un izglītības iestādes, kā arī aptuveni 100 individuālos profesionālos IKT nozares biedrus Latvijā.
Kļūstot par LIKTA biedru, Telema apliecināja savu apņemšanos attīstīt EDI tirgu Latvijā. Mēs grasāmies aktīvi veicināt EDI pakalpojumus un piedalīties e-Europe mērķu īstenošanā Latvijā.


Atpakaļ

 


TELEMA KOMANDA


Tā kā mūsu klientu bāze un katra klienta pakalpojumu lietošanas apjomi strauji pieaug, arī mēs nepārtraukti cenšamies padarīt mūsu komandu spēcīgāku.

 

Telema tirdzniecības komandai ir pievienojušies vairāki jauni biedri: 2012. gada aprīlī pievienojās pārdošanas vadītājs KALLE KUUSPALU, kurš atbild par DIY jomu. HEELIKA KREIM strādā par klientu kontu pārvaldnieci kopš 2012. gada septembra. ERGE KALBUS nesen piebiedrojās Telema komandai pārdošanas direktora amatā, lai koordinētu projektus un aktivitātes Baltijas valstīs. Mūsu produktu menedžeru komandai ir jauniecelta vadītāja ‒ produktu pārvaldības direktore KLAIRE KUUSK.


MERLIN SAARESTE, attiecību ar IT partneriem vadītāja, piebiedrojās Telema 2012. gada aprīlī.  


2012. gadā izstrādātāju komandai piebiedrojās trīs jauni cilvēki – LAURI TIKK (IT programmatūru testētājs),

TAAVI SEPPEL un VAHUR KAAR (Java izstrādātāji).


JANE SUURSAAR atbildīgā par klientu atbalsta un biroja funkcijām, piebiedrojās uzņēmumam septembrī, un mārketinga menedžere KRISTINA UUS ieradās decembrī, lai pastiprinātu Telema atbalsta funkcijas.
Arī Latvijas un Lietuvas uzņēmumu pārdošanas komandās ir jauni biedri: IEVA NORENBERGA Rīgas birojā un EGLĖ GIMŽŪNAITĖ Viļņā.


Telema piedāvā prakses iespējas. Šogad pēdējā kursa studenti no TUT, kā arī no Dānijas Aarhus Academy strādāja un guva pieredzi uzņēmumā Telema.

 

Atpakaļ

 


TELEMA SKAITĻOS

  2011

2012

Izmaiņas

Piegādātāji


850 870
+20
Veikali
2 800 2 900 +100

E-piegādes saites*


48 650

56 000

+15%

Pārsūtītie dokumenti (tūkst.)


 6 500

 7 900

+22%

 

Atpakaļ