ENG EST LIT
LOGIN
Sākums

AV 12-2011

Print

31.12.2011

TELEMA AVĪZES 12-2011


SATURA RĀDĪTĀJS


Klientu jaunumi:

  * LIELĀKAIS MAZUMTRIGOTĀJS IZVĒLAS TELEMA KĀ PARTNERI SAVA EDI PILOTPROJEKTA REALIZĀCIJAI

  * Ehituse ABC, Bauhof un citi celtniecības materiālu tirdzniecības tīkli ievieš EDI rēķinus

  * 2011.gada jaunie klienti


Produktu jaunumi:

   * Telema MMT Android atvieglos tirdzniecības aģentu darbu

   * Telema Webshop savieno 550 pircējus un 50 piegādātājus

   * Telema jaunais Service-web


Partneri:

   * Sadarbība ar uzskaites programmu izstrādātājiem: Telema Modulis

   * Telema kļuvusi par ITL biedru

   * Telema studentiem organizē lekcijas un piedāvā prakses iespējas


E-rēķinu un edi dokumentu tirgus ziņas

  * 4 dokumentu aprite (4doc supply) iepirkumu procesā iegūst popularitāti baltijas mazumtirdzniecībā

  * Eiropas e-rēķini


Telema technoloģijas jaunumi

  * Ir izdota jaunā Telema eDoc 2.5.0 versija, Masterdata vērtības apstiprināšana (validation), Jaunās Telema EDI sistēmas pamats – veiksmīga „migrācijas“ projekta pabeigšana, Igaunijas ID karte ir drošākais un vienkāršākais veids kā piekļūt Telema web bāzētajiem pakalpojumiem

 

Telema jaunie darbinieki

 

Pievienojies mums!


Telema skaitļos 

LIELĀKAIS MAZUTIRGOTĀJS IZVĒLAS TELEMA KĀ PARTNERI SAVA EDI PILOTPROJEKTA REALIZĀCIJAI

 

Pagājušā gada beigās mazumtirdzniecibas tīkls, kam pieder 420 veikali Baltijas valstīs, sāka ilgi gaidīto EDI projektu. Tīkls izvēlējās Telema kā šī EDI pilotprojekta partneri. Mūsu klienta Vasaan Group pārstāvētie uzņēmumi Leibur, Hanzas Maiznīcas un Vilniaus Duona būs pirmie dokumentu apmaiņas partneri katrā no Baltijas valstīm.

 

Visu šo laiku tīkls savus pasūtījums klientiem sūtīja ar e-pasta starpniecību, Igaunijā un Latvijā .txt formāta, bet Lietuvā - .xls formātā. Šāds biznesa dokumentu sūtīšanas ceļš ir saistīts ar vairkām problēmām: e-pasts var atnākt par vēlu vai pazust pavisam, pastāv drošības un konfidencialitātes problēmas. Savukārt, lietot EDI kanālu ir droši. Ir izskaustas spam problēmas, nepastāv iespējas pārnēsāt vīrusus. EDI operators no savas puses autorizē dokumenta sūtītāju un to, ka dokuments ir nogādāts pareizam adresātam un laikā.

 

Tīkls sāks ar EDI pasūtījumiem, kam sekos arī EDI rēķini. Pēc plāna, pirmajiem testa pasūtījumiem uz  Vaasan Group jābūt nosūtītiem jau 2012.gada janvārī. Pēc veiksmīgas pilotprojeka noslēgšanas, tīkls sāks pieslēgt šai sistēmai arī citus piegādātājus. Telema klientiem tas nozīmē to, ka jums tikai jāpaziņo mums par savu vēlmi sadarboties, mēs savienosim kodu pārus un EDI aprite ar lielāko Baltijas mazumtirdzniecības ķēdi jūsu uzņēmumā var sākties.

 

Atpakaļ


 

EHITUSE ABC, BAUHOF UN CITAS CELTNIECĪBAS MATERIĀLU TIRDZNIECĪBAS TĪKLI IEVIEŠ EDI RĒĶINUS

 

2011.gads bija izrāviens celtniecības materiālu mazumtirdzniecības sektorā. Divi lielākie Igaunijas celtniecības materiālu tīkli Bauhof un Ehituse ABC, paziņoja par lēmumu 2012.gada laikā pilnībā pāriet uz EDI dokumentu apriti ar saviem piegādātājiem. Tā rezultātā Telema prognozē strauju šī sekotora EDI pieaugumu. Uz šodienu, salīdzinot ar pārtikas un nepārtikas tirgus sektoru (FMCG), EDI apjoms celtniecības materiālu tirgus sektorā ir salīdzinoši neliels ~7%, bet 2012.gada laikā tiek prognozēts, ka tas varētu augt līdz ~50%. Šis būs liels izaicinājums arī Telema, jo tīklā būs jāsavieno vairāk kā 400 celtniecības materiālu piegādātāju.

 

Mēs esam lepni par to, ka esam izpelnījušies uzticību būt par EDI partneriem lielākajiem celtiecības materiālu mazumtirdzniecības tīkliem tādiem kā Bauhof Group, Decora, Optimera Estonia, Rautakesko un citiem.


Atpakaļ


 

2011.GADA JAUNIE KLIENTI

 

Uz 2011.gada beigām Telema stradā ar klientiem no 14 valstīm. Protams, ka lielākā daļa no tiem ir no Baltijas valstīm. 2011.gadā ar Telemu sadarbību uzsāka vairāk kā 150 jaunu klientu, pamatā no Latvija un Lietuvas. Kā nozīmīgākos jaunpienācējus piegādatāju pusē gribētos atzīmēt Impress Teva un Gudobele Lietuvā, Hanzas Maiznīcas Latvijā, savukārt pircēju pusē Optimera (Ehituse ABC) Igaunijā un TOP! mazumtirdzniecības veikalu tīklu Latvijā. Mēs esam priecīgi par Amserv Group un Veho Estonia iekļaušanos mūsu tīklā. Tas neapšaubāmi stimulēs EDI lietošanu rezerves daļu tirdzniecībā.

 

Pagājušajā gadā dokumentu apmaiņu caur Telema veica gandrīz 3000 veikalu un 1000 piegādātāju. Kopējais pārsūtīto dokumnetu daudzums ir vairāk kā 6.5 miljoni, kas ir par vienu miljonu vairāk kā gadu iepriekš.

 

Lai padarītu jūsu pirkšanas un pārdošanas procesu efektīvāku, apskatiet mūsu klientu sarakstu mūsu web-lapā, arodiet savus potenciālos sadarbības partnerus, paziņojiet mums, mēs jūs savienosim un EDI dokumentu aprite varēs sākties.

 

AtpakaļPRODUKTU JAUNUMI

 

TELEMA MMT ANDROID ATVIEGLOS TIRDZNIECĪBAS AĢENTU DARBU

 

Telema MMT (pārdošanas procesa automatizācijas risinājumu) izmanto aptuveni 160 tirdzniecības aģenti no vairāk kā 20 uzņēmumiem, lai sūtītu pasūtījumus, reģistrētu klientu apmeklējumus un pildītu dažādas atskaites. Ejot līdzi laikam, Telema, sadarbībā ar uzņēmumu KMA ir izstrādājusi MMT aplikāciju, kuru var izmantot mobilajos telefonos un planšetdatoros, kas darbojas ar Android operētājsistēmu. Pirmo reizi MMT Android pirmajiem lietotājiem tika nodots 2011.gada novembrī, bet šodien šo produktu izmanto jau 2/3 no visiem Telema MMT lietotājiem.

 

MMT Android atvieglo tirdzniecības aģentu darbu, kā arī padara to daudz produktīvāku, jo nav nepieciešamas lietot vairākas atsevišķas mobilas iekārtas kā tas bija iepriekš. Telema MMT, tālrunis, kalendārs, piezīmju grāmatiņa, e-pasts, Internets, fotokamera (kas ir izmantojama kā skanneris), GPS un daudzas Android aplikācijas – tas viss ir atrodas vienā iekārtā. MMT Android ir daudz ērtāks, lietotājam draudzīgāks, uzticamāks un atrāks kā iepriekšējās produkta versijas. Jaunjā produktā ir atrisinātas problēmas, kas iepriekš bieži sagādāja galvasāpes tirdzniecības aģentiem. Piemēram, ir iespējams iziet no aplikācijas jebkurā darbības solī un pēc tam atgriezties atpakaļ tieši tajā pašā vietā. Jaunā programma var apstrādāt arī lielākus datu apjomus.

 

Programmas atjauninājumu izstrādne turpinās arī 2012.gadā. Jaunajā versijā tiks ieviestas jaunas funkcionalitātes (produktu katalogs ar attēliem, ātrāka datu ielāde, u.tmldz.). Jauno versiju izstrādē tiek ņemti vērā arī klientu ieteikumi un idejas. Lai to nodrošinātu, no 2011.gada augusta mūsu uzņēmumā strādā MMT Produktu izstrādes grupas vadītājs Sven Uustalu.

 

Atpakaļ


 

TELEMA WEBSHOP SAVIENO 550 PIRCĒJUS AR 50 PIEGĀDĀTĀJIEM.

 

Telema WebShop atjaunošana bija loģisks noslēgums visai Telema service web atjaunošanai. Telema WebShop 2.0 sāka izmantot 2011.gada decembrī. Tā ir web-vidē bāzēta ieprikšanās aplikācija, kas domāta tirdzniecības klientiem (maziem (atseviķiem) veikaliem un HoReCa grupas uzņēmumiem). Galvenā priekšrocība salīdzinājumā ar katra atsevišķā ražotāja interneta pasūtījumu sistemu ir tā, ka veicot vienu pieslēgšanos ir iespējams veikt pasūtījumu uzreiz no vairākiem piegādātājiem. Piegādātaju pusē, savukārt, ieguvums veidojas no “visi pasūtījumi vienuviet” principa.  Savus EDI pasūtījumus no mazumtirdzniecības tīkliem jūs iegūstat ar Telema EDISupplier starpniecību, MMT pasūtījumus no jūsu tirdzniecības aģentiem ar Telema MMT palīdzību, bet pasūtījumus no maziem klientiem saņemat ar Telema WebShop starpniecību. Visi pasūtījumi tiek nogādāti vienā vietā, vienādā formātā tādejādi nodrošinot pārskatāmību un arhivešanas iespējas.

 

Šodien Telema Webshop ir iespējams veikt pasūtījumus no 50 piegādātājiem, ieskaitot tādus uzņēmumus kā Leibur, Eesti Pagar, Fazer, Rakvere Lihakombinaat, Valio, Tere, Smarten, Tallegg, Kaupmees & KO un daudzus citus. Pircēju pusi veido 80 organizācijas ar vairāk kā 550 pārdošanas vietām. Lielākie ir  ABC Supermarkets AS (Comarket), Keila Tarbijate Ühistu, Saaremaa Tarbijate Ühistu un Viljandi Tarbijate Ühistu.

 

Servisa nodrošināšanai pircēja pusē nav nepieciešams papildus programmnodrošinājums, tikai dators ar Interneta pieslēgumu. Servisa sniegtā vērtiba pieaug ar katru jaunpienāceju tajā. Ja jūs jau lietojat Telema WebShop, ir vērts uzaicināt visus jūsu mazos klientus to lietot. Lai nodrošinātu to, ka visas klientu vēlmes ir uzklausītas un izanalizētas, šī gada vasarā Telemā sāka stradāt WebShop Produktu izstrādes grupas vadītaja Kadri Koorits.

 

Atpakaļ


 

TELEMA JAUNAIS SERVICE-WEB

 

Telema Service-web tika nodots lietotāju ricībā 2011. gada rudenī. To lieto web-pircēji, web-piegādātāji un visi EDI klienti. Ar Telema web palīdzību ir iespējams sekot līdzi dokumentu apmaiņas apritei – kādi dokumenti, kad, no kā un kam ir tikuši nosūtīti. Šajā vidē ir iespējams pārbaudīt ar kādiem sadarbības partneriem jūs esat jau savienoti sistemā un kurus jūs vēl varat sev pievienot. Telema MMT lietotājiem web servisā ir atsevišķa atskaišu sadaļa, kur ir atrodama informācija par klientu vizītēm, pasūtījumiem un atskaites par mārketinga aktivitātēm.

 

Jaunais web serviss tika izveidots, jo bija nepieciešamība pēc janām funkcionalitātēm un augstāka drošības līmeņa. Jaunajam web-am ir Verisign sertifikāts, ir izveidots jauns, atsevišķs autentifikācijas serviss. Jaunā arhitektūra ir daudz labāk aizsargāta pret iespējamiem uzbrukumiem. Viens no galvenajiem jaunumiem - lietotājiem ir iespēja apskatīt un izdrukāt dokumentus PDF failu formā. Un visu beidzot jaunais web-serviss ir parocīgaks lietošanā un labāk izskatās.

 

AtpakaļPARTNERI:

 

SADARBĪBA AR UZSKAITES PROGRAMMU IZSTRĀDĀTĀJIEM – TELEMA MODULIS

 

2011.gadā Telema ir strādājusi pie „Telema Moduļa” izstrādnes, kas dotu iespēju savienot Baltijā izplatītākās uzskaites programmas ar Telema serveri bez īpašas papildus adaptācijas. Telema Moduļa iekļaušana uzskaites programmā ir līdzīga tam kā tas ir ar Interneta bankas moduli – vai nu tas jau tur atrodas klientam iegādājoties uzskaites programmu vai arī to ļoti ātri var pievienot ar uzskaites programmatūras pārstāvju palīdzību. Izmantojot programmatūru, kurā ir iebūvēts Telema Modulis klientam ir iespējas uzsākt e-pasūtījumu importu un e-rēķinu eksportu atbilstoši Telema sistēmas prasībām bez iepriekšējas garas un dārgas adaptācijas izstrādnes.

 

Sadarbības līgumi jau ir noslēgti vai tuvākajā laikā tiks noslēgti ar lielākajiem uzskaites prorgrammatūras izstrādātājiem Baltijas valstīs. Starp tiem varam minēt Hansa World Igaunijā, Ankravs Latvijā, Rivile Lietuvā, kā arī citus. Daudzas Igaunijas biznesa programmatūras izstrādnes kompānijas Telema Moduļa funkcionalitāti savās sistēmās ieviesa jau dažus gadus atpakaļ. Starp šīm kompānijām varam minēt Directo, Taavi Tarkvara, RV Soft, KMA un citas. Mūsu mērķis 2012.gadā ir uzsākt sadarbību ar Telema Moduļa starpniecību ar vismaz 15 jaunām uzskaites programmu kompānijām.

 

Standarta risinājumā Telema Modulī ir iekļauti divi būtiskākie EDI dokumenti – pasūtījums un rēķins – Telema eDoc formātā. Lai atvieglotu programmatūras adaptācijas, Telema ir izstrādājusi programmas komponentu Telema API, kuru ir ļoti viegli iebūvēt jebkurā uzskaites programmā. Telema nes pinu atbildību par to, lai visas funkcijas, kas ir iekļautas komponentē būtu savietojamas ar Telema EDI sistēmu un sniegtu atbalstu partneriem komponentes ieviešanas periodā. Papildus informāciju jūs varat iegūt no Integrācijas projektu vadītāja Meelis Tivas.

 

Atpakaļ


 

TELEMA KĻUVUSI PAR ITL BIEDRU

 

2011.gada nogalē Telema kļuva par Igaunijas Informācijas tehnoloģiju un telekomunikācijas asociācijas biedru. E-dokumenti, īpaši e-rēķini sabiedrībā kļūst arvien populārāki. Turklāt, Igaunijas valsts iestāžu sektors veido TUTSE programmu, kas paredz centralizēt finansu, IT un citas atbalsta servisu pozīcijas, un viena no šī plāna sastāvdaļām paredz pāriešanu uz e-rēķiniem sabiedriskajā sektorā. Par cik starp valsts un privāto sektoru ikdienā notiek daudz darījumu, ir svarīgi panākt, lai abas puses varētu sūtīt un saņemt e-rēķinus. Šī iemesla dēļ Telema uzskata, ka ir ļoti būtiska sadarbība ar IT kompānijām.

 

Sten Tamkivi, ITL valdes priekšsēdētājs atzīmē, ka ideja par “zaļo IT” ITL ir ļoti svarīga. “Risinājumiem, ko piedāvā Telema ir divkārša vērtība – gan uzlabojot uzņēmumu biznesa procesu efektivitāti, gan atbalstot apkārtējo vidi. Tiek lēsts, ka ir iespējams saudzēt aptuveni 12 miljonus koku, ja Eiropa pārietu no papīra rēķiniem uz elektroniskiem rēķiniem. Mēs vēlam Telema veiksmi sekmējot šīs pārmaiņas un esam priecīgi par tās iestāšanos ITL.”

 

ITL ieskaitot Telema ir 67 biedri. ITL apvieno Igaunijas informācijas tehnoloģiju un telekomunikāciju uzņēmumus (ICT). Asociācijā ietilpstošo biedru apgrozījums sastāda 90% no visa ICT nozares apgrozījuma Igaunijā.
 

Atpakaļ


 

TELEMA STUDENTIEM  ORGANIZĒ LEKCIJAS UN PIEDĀVĀ PRAKSES IESPĒJAS

 

Sākot no 2011. gada rudens, Telema darbinieki lasa elektronisko datu apmaiņas kursu Lietiško Zinātņu universitātē. Studentiem, kas studē loģistiku tiek sniegts ieskats EDI, tā vēsturē un pielietošanas iespējās. “Lasīt lekcijas ir patīkama izraušanās no ikdienas darbu rutīnas, tajā pašā laikā tā liek tev pašam arī papildus mācīties” saka Telema projektu vadītājs Tanel Pastarus

 

Papildus lekciju lasīšanai, Telema piedāvā prakses iespējas studentiem no Tallinas Tehnoloģiskās universitātes.  Arī šodrīd vairāki studenti gan strādā, gan iegūst pieredzi Telema. Starp tiem varam minēt pēcdiploma studiju studentus Martin Kurgi un Tauri Neitov, bakalaura programmas studentus Lauri Tikk un Triinu Kollamaa, IT koledžas studentu Risto Siitan.


Atpakaļ


 

E-RĒĶINU UN EDI DOKUMENTU TIRGUS ZIŅAS


4 DOKUMENTU APRITE (4Doc Supply) IEPIRKUMU PROCESĀ IEGŪST POPULARITĀTI BALTIJAS MAZUMTIRDZNIECĪBĀ

 

ŠODIEN – 2Doc Supply. Iepirkuma process sākas ar e-pasūtījumu, kuram atbilstoši piegādātājs sakomplektē un nosūta preces kopā ar papīra rēķinu. Papildus tam, pricējs saņem e-rēķinu. Rēķins apraksta gan sūtījuma parametrus, gan finansiālās saistības.

 

RĪT – 4Doc Supply. Iepirkums, kuru apraksta četru dokumentu aprite arī sākas ar e-pasūtījumu. Piegādātājs nokomplektē pasūtījumu un izsūta pircējam preču piegādes apliecinājumu. Krava tiek pieņemta pamatojoties uz šo dokumentu un piegādātājam tiek nosūtīts elektronisks saņemšanas apstiprinājums, pamatojoties uz kuru piegādātājs izsniedz e-rēķinu.

 

Galvenie 4Doc Supply ieguvumi:

  • Samazina kredītrēķinu skaitu. Ja piegādes procesa laikā ir pieļautas kļūdas, jaunu rēķinu izsniegt nav nepieciešams. Tas samazina iepirkuma izmaksas, mazina grāmatvedības slogu abām pusēm, kā arī atvieglo rēķinu apstrādi.
  • Samazina piekļuvi cenu informācijai. Par cik preču piegādes apliecinājums nesatur informāciju par cenām, tad trešās personas (transporta līdzekļu vadītāji, u.tmldz.) vairs nesaņems dokumentus ar konkurējošiem piegādātājiem jūtīgo cenas informāciju.

Par pionieri 4Doc Supply jautājumos Baltijas valstīs mēs neapšaubāmi varam uzskatīt Selver. Pirmās produktu kategorijas uz 4Doc Supply viņi pārnesa jau 2010.gada maijā. Selver veikalu ķēdes veiksmīgais piemērs tika prezentēts ikgadējā ECR konferencē Rīga. 4Doc Supply prezentāciju jūs varat apskatīties šeit. 2012. gadā arī RIMI un dažas citas mazumtirdzniecības veikalu ķēdes ir nolēmušas ieviest 4Doc Supply.

 

Atpakaļ


 

EIROPAS E-RĒĶINI

 

2011.gada decembrī Briselē notika CEN (European Committee for Standardization) e-rēķinu komitejas tikšanās, kur tika prezentēts apkopojums par pēdējos gados paveikto. E-rēķinu komiteja tika izveidota 2009.gada 9.februārī un trīs gadu laikā tā ir izstrādājusi vadlīnijas vienotai e-rēķinu standarta izveidei ES. Igauniju šajā pasākumā pārstāvēja Toomas Veersoo no Telema un Ahti Allikas no Itella Information.

 

Kas tiek uzskatīti kā galvenie kavēkļi plašai un visaptverošai e-rēķinu pielietošanai jau šodien:

·Ieguvumi no e-rēķinu ieviešanas vēl nav pašsaprotami mazajai un vidējai uzņēmējdarbībai (MVU)

·Ieteicamais ceļš kā uzsākt darbu ar e-rēķiniem varētu netikt atbalstīts no daudziem MVU dalībniekiem

·Plašais pieejamo standartu klāsts padara procesa uzsākšanu apgrūtinošu MVU.

 

Bieži trūkst gan tehnisko, gan biznesa procesu zināšanu lai sasniegtu vēlamos mērķus. Tāpat, ne visas dalībvalstis vēljoprojām ir adaptējušas jauno ES PVN direktīvu.

 

Vairāk informācijas šeit:

http://ec.europa.eu/enterprise/sectors/ict/e-invoicing/

http://www.cen.eu/cen/Sectors/Sectors/ISSS/Activity/Pages/eInvoicing_2.aspx

http://ec.europa.eu/enterprise/sectors/ict/files/finalreport_en.pdf

 

Atpakaļ


 

TELEMA TECHNOLOĢIJAS JAUNUMI

 

Ir izdota jaunā Telema eDoc 2.5.0 versija.

Telema eDoc ir visizplatītākais XML bāzētais faila formāts Baltijas valstīts, kas tiek izmantots mazumtirdzniecības dokumentu komunikācijas nodrošināšanai.  Telema eDoc formāts ir izstrādāts pamatojoties uz Telema klilentu vajadzībām un tas apmierina arī lielo veikalu tīklu parsības. eDoc formātam tiek veikti pastāvīgi uzlabojumi, kas ir balstīti uz klientu pieprasījumiem.

Telema eDoc atbalsta pasūtījumu, rēķinu, preču piegādes un nosūtīšanas paziņojuma un daudzu citu e-dokumentu veidus ieskaitot masterdata dokumentus tādus kā cenu katalogs un produktu katalogs. Jaunāka Telema eDoc versija – Telema eDoc 2.5.0 ir izdota 2012.gada sākumā un detalizētāka informācija par to ir pieejama Telemas developer web-page.

 

Masterdata vērtības apstiprināšana (validation).

Papildus jau 2010 gadā izstrādātajiem pamatdokumentu (rēķinu) vērtības apstiprināšanas rīkiem, 2011.gadā tika izstrādāts arī masterdata vērtības pārbaudes rīks. Sākot ar 2011.gada rudeni masterdata dokumentu korektums tiek pārbaudīts servera pusē, pirms tas tiek lejuplādēts Telema EDI sistēmā. Šis uzlabojums nodrošina klienta produktu un cenu informācijas korektumu Telema sistēmā.

 

Jauns interfeiss Telema EDI sistēmai – jauns Telema Gateway

2011 gada rudenī lietotāji tika iepazīstināti arī ar jauno Telema Gateway aplikāciju. Jaunais Telema EDI sistēmas interfeiss, kurš tiek instalēts klienta sistēmā satur plašāku ricības iespēju  klāstu salīdzinājumā ar iepriekšējo interfeisu. Papildus veiktajai primārajai datu pārbaudei klienta pusē, jaunais interfeiss pieļauj visaptverošu aprakstu un atajunināšanas procedūras specifiskām klienta datu manipulācijām.

 

Jaunās Telema EDI sistēmas pamats – veiksmīga „migrācijas“ projekta pabeigšana.

Jaunās Telema EDI sistēmas pamatstruktūras izveide ilga vairāk kā 5 gadus un Telema tās izstradnē ir ieguldījusi vairāk kā 5 miljonus Igaunijas kronu. Klientu migrēšanas projekts no vecās struktūras uz jauno sākās 2008.gadā. Lai nodrošinātu Telema servisa nepārtrauktību, klienti no vecās sistēmas uz jauno tika migrēti pa vienam, turpinot nodrošināt abu sistēmu paralelu darbību. Šis bezprecedenta gadījuma projekts tika veiksmīgi pabeigts pagājušā gada nogalē. Sākot ar 2011.gada 1.decembri visi Telema klienti darbojas tikai jaunajā Telema EDI struktūrā. Jaunā Telema EDI sistēmas struktūra nodrošina plašāku sistēmas funkcionalitāti, kas atbilst mūsdienu piegādes ķēdes procesu prasībām. Jaunā Telema EDI sistēmas struktūra tiek darbināta ar Sonic ESB tehnoloģiju, datu bāzes servisi ir bāzēti uz Oracle tehnoloģijas. Jaunās Telema EDI sistēmas struktūras pilveide turpinās, jo Telema ir definējusi par savu mērķi kļūt par labāko EDI pakalpojumu sniedzēju Baltijas valstīs.

 

Igaunijas ID karte ir drošākais un vienkāršākais veids kā piekļūt Telema web bāzētajiem pakalpojumiem

Telema jau vairāk kā gadu piedāvā saviem klientiem iespēju piekļūt Telema web vidē izvietotajiem pakalpojumiem izmantojot Igaunijas ID karti. Varam ar patiesu prieku paziņot, ka ID kartes kā piekļuves veids tiek lietotas arvien plašāk. Mēs rekomendējam visiem mūsu klientiem izmantot savas ID kartes kā piekļuves veidu Telema web pakalpojumiem, jo šāds piekļuves veids nodrošina maksimālo drošību. Tāpat šāds autentifikācijas veids ir daudz ērtāks, jo neprasa atcerēties vēl kādus ieejas vārdus un paroles. Lai sekmīgi veiktu autentifikāciju ar ID kartes palīdzību ir nepieciešams kartes lasītājs. Vienkāršākie no tiem ir pieejami cenu grupā no 6 līdz 10 €, ko nevar uzskatīt par ļoti lielu ieguldījumu salīdzinājumā ar iespējamo ieguvumu un darba procesa atvieglojumu. Nepieciešamās papildinfomrācijas gadījumā lūdzam jūs sazināties ar Telema Helpdesk.

 

Atpakaļ


 

TELEMA JAUNIE DARBINIEKI

 

Telema 2011. gadā ir atkal augusi. Pamtā tas ir noticis pateicoties tīkla izaugsmei, produktu attīstības projektiem un reorganizācijai kompānijas struktūrā.

 

Svarīgs jaunums ir tas, ka Telema ir izveidojusi jaunu struktūrvienību savā uzņēmumā – Produktu attīstības grupas vadītājs.  Kopš 2011 gada marta Telema web produkti (Webbuyer, Websupplier, Webshop, Web4Doc un līdzīgie) ir nodoti grupas vadītājas KADRI KOORITS pārziņā, savukārt kopš 2011.gada augusta SVEN UUSTALU rūpējas par Telema MMT un Telema VMI produktiem un tos izmantojošajiem klientiem. Abiem produktu grupu vadītājiem ir kopīga asistente TRIINU KOLLAMAA.

 

Lai īstenotu integrācijas projektus (sadarbību ar uzskaites programmu ražotājiem un citiem EDI operatoriem) mēs esam pieņēmuši darbā projektu vadītāju MEELIS TIVAS. Kopš 2011.gada oktobra jaunākais sistēmu administrators RISTO SIITAN palīdz rūpēties par mūsu sistēmu. VALDIS ZITARS jūnijā ir pievienojies Latvijas pārdošanas komandai.

 

Četri cilvēki ir pienākuši klāt mūsu izstrādnes komandai: MARTIN KURGI janvārī, TAURI NEITOV martā un decembrī SERGEI MEŠTŠERJAKOV, HENRIJS BAUMANIS un TOOMAS MÖLDER.


KADRI
KOORITS
SVEN
UUSTALU
TRIINU
KOLLAMAA
MEELIS
TIVAS
RISTO
SIITAN
VALDIS
ZITARSMARTIN
KURGI
TAURI
NEITOV
SERGEI
MEŠTŠERJAKOV
HENRIJS
BAUMANIS
TOOMAS
MÖLDER


AtpakaļPIEVIENOJIES MUMS!

 

Mēs meklējam lieliskus cilvēkus, kas varētu aizpildīt izaicinošas darba pozīcijas. Uz doto brīdi visvairāk mēs meklējam pārdošanas ekspertus, bet par cik Telema ir nepārtraukti augošs uzņēmums, mēs varam likt parsmju uzskaitījumu, kas derēs vienmēr:

 

Ja tev ir:

Agugstākā izglītība ; ieteicams vismaz 5 gadu darba pieredze; pārdevēja, sarunu vedēja vai IT iemaņas; un spēja redzēt “bildi kopumā”; labas komunikāciajs spējas; entuziasms; pozitīvs skats uz dzīvi; angļu, latviešu un krievu valodas zināšanas,

un:

TEV RŪP

TU UZDRĪKSTIES

ESI PROFESIONĀLIS
ESI DEDZĪGS


tad ieskaties Telema NĀC STRĀDĀT un iesniedz savu darba pieteikumu!

Telema

 

AtpakaļTELEMA SKAITĻOS (31.12.2011)

  2010

2011

Izmaiņas

Noslēgtie līgumi


930

1100

+18%

Piegādātāji


740 850 +15%
Veikali
2 340 2 800 +20%

E-piegādes saites*


   28 890

   48 650

+68%

Pārsūtītie dokumenti (tūkst.)


 5 400

 6 500

+20%


   *E-piegādes saite ir savienojums starp piegādātāju un vienu piegādes adresi (veikalu)

 

 

AtpakaļMĒS NOVĒLAM SAVIEM KLIENTIEM UN PARTNERIEM VEIKSMĪGU 2012.GADU!