ENG EST LIT
LOGIN
Sākums

Telema jaunumi

Print

CIA Market ar 156 veikaliem, Aldar Market ar 30 veikaliem ‒ laipni lūgti uz klāja!

2016. gadā no janvāra līdz jūnijam Telema tīklam visās Baltijas valstīs ir pievienojušies jauni ātras aprites preču sektora (Fast Moving Consumer Goods ‒ FMCG) vairumtirgotāji. ČIA Market, lielveikalu ķēde ar 100 lieliem un 56 mazākiem veikaliem visā Lietuvā, sākusi e-dokumentu apmaiņu ar saviem partneriem. Igaunijā pārtikas un dzērienu tirdzniecības ķēde Aldar Market ar 30 veikaliem ievieš elektronisko datu apmaiņu (Electronic Data Interchange ‒ EDI) ar Telema. To pašu dara Jannseni Kaubamaja, viens no iemīļotiem veikaliem Nemmes (Nõmme) apkaimē Tallinā. Latvijā SIA Oregano, TOP! mazumtirdzniecības ķēdes dalībniece, pievienojusi Telema tīklam divus savus veikalus.

Visi labi zināmie Baltijas mazumtirgotāji jau gadiem lieto Telema EDI pakalpojumus. Rimi, Selver, Maxima, COOP, OG Elektra, Palink un RR Lektus ‒ visi ir bezpapīru tirdzniecības veicinātāji. Telema mazumtirgotāju tīkls paplašinās, pievienojoties vidēja izmēra veikalu ķēdēm un neatkarīgiem veikaliem.

Atpakaļ uz saturu

EDI un DIY sektors ‒ vienā dienā Romu neuzcelsi

2016. gadā EDI ieviešanai DIY (Do-It-Yourself ‒ Dari Pats) jeb būvmateriālu sektorā redzams stabils progress. Vislielākā dažādu uzņēmumu interese pievienoties EDI pašlaik ir Lietuvā. Telema parakstīja līgumu ne tikai ar mazumtirgotāju MOKI VEŽI (24 veikali tika pievienoti 2015. gada rudenī), bet arī ar nelielu DIY ķēdi Lemora (astoņi veikali), kuras pirmais piegādātājs būs ģipškartona un apmetumu ražojtājs KNAUF. Pašlaik tiek īstenots pilotprojekts ar pieaugošo DIY ķēdi BIKUVA (17 veikali). Viens no sektora vadošajiem mazumtirgotājiem ‒ ERMITAŽAS (četri megaveikali) ‒ vēlas pievienoties šogad.

Igaunijā Puumarket (seši veikali) sācis īstenot EDI pilotprojektu ar vairākiem piegādātājiem, piemēram, februārī ar Puukeskus AS, Tamrex Ohutuse OÜ un Fere OÜ. Drīz Puumarket būs gatavs apvienoties ar vairākiem partneriem.

Latvijas vadošais DIY mazumtirgotājs KURŠI paplašina savu darbību ‒ martā KURŠI atvēra jaunu veikalu Salaspilī, turklāt šis mazumtirgotājs sāk sadarbību ar vairākiem jauniem piegādātājiem. Jūnijā Telema tīklam pievienojās jauns mazumtirgotājs SIA Valdis (trīs lieli DIY veikali). Visi DIY mazumtirgotāji jūnijā bija priecīgi uzņemt SIA SAKRET kā jauno EDI piegādātāju.

Atpakaļ uz saturu

Grūtības ar piegādātāju piesaistīšanu e-rēķinu sūtīšanai?

Tango dejo divatā, lai apmainītos ar e-rēķiniem arī nepieciešami divi. Īstenojot e-rēķinu projektus, bieži pārsteigumu rada fakts, ka lielākais izaicinājums ir e-rēķinu sūtītāju trūkums. Lai palīdzētu risināt šo situāciju, 2016. gada maijā Telema izdeva Piegādātāju pievienošanas ceļvedi e-rēķinu projektiem.

Jūs esat nolēmis savā uzņēmumā ieviest elektroniskos rēķinus. Bet kā lai pārliecina partnerus sākt sūtīt e-rēķinus? Telema izdotajā Piegādātāju pievienošanas ceļvedī detalizēti aprakstīti trīs soļi:

  1. Analizējiet savu piegādātāju darbību. 
  2. Izveidojiet pārliecinošu ziņu. 
  3. Sazinieties - vēl un vēl un vēl.

Materiālos iekļauti daudzi noderīgi padomi un pat paraugvēstules piegādātājiem.

2015. gadā Igaunijā par e-rēķiniem veiktas aptaujas 300 atbilžu analīzes rezultāti atklāja, ka apmēram 50 % piegādātāju vēlētos strādāt, izmantojot e-rēķinus, ja vien viņu partneri to gribētu. Tādēļ palūdziet e-rēķinus jauki un uzstājīgi! Aptauja un Piegādātāju pievienošanas ceļvedis ir Telema projektu vadītājas Kristel Källe disertācijas daļa Tallinas Tehnoloģiju universitātē.

Atpakaļ uz saturu

Ieklausīties klienta balsī

Kopš 2016. gada janvāra Telema veic iknedēļas to klientu aptauju, kas izmantojuši mūsu klientu atbalstu. Telema klientu atbalsta dienesta rekomendācijas indekss sasniedzis 80! Iknedēļas konstruktīva atgriezeniskā saite ļauj mums labāk saprast, ko klienti gaida no EDI pakalpojumiem un atbalsta dienesta. Mēs esam uzzinājuši, ka mūsu klienti īpaši augstu vērtē:

  • klienta vēlmju saprašanu un informēšanu par ātru risinājumu;
  • ātru atgriezenisko saiti ‒ klienti bieži kā vērtīgāko min ātru atsaukšanos un ātru pieprasījumu apstrādi;
  • proaktivitāti un rūpīgu pieeju ‒Telema palīdzības dienests vienmēr cenšas atrast trūkumu rašanās galveno cēloni;
  • kompetenci ‒ klienti slavē mūsu palīdzības dienesta personāla profesionalitāti un saziņas prasmes.

Tātad, kad Telemas aptauja parādās jūsu pastkastītē, lūdzu, veltiet divas minūtes anketas aizpildīšanai. Uzskatiet savu atklāto viedokli par investīciju, lai nodrošinātu nevainojamus EDI pakalpojumus un atbalstu.

Atpakaļ uz saturu